ژوئن 25, 2024

اگر به دنبال یک ترکیب متنوع خانگی با استفاده از اسفناج هستید، می توانید در این بخش با طرز تهیه گوزلمه اسفناج آشنا شوید. این غدای خوشمزه دارای ترکیبات فوق العاده ای بوده و یک غدای مقوی است.

برای اینکه یک غذای متنوع با استفاده از این روش می توانید یک غذای علی داشته باشید که ترکیب آن اسفناج پر خاصیت است. در لینک نیز با طرز تهیه بورک سوسیس و بورک حلزونی آشنا می شوید.

مواد گوزلمه اسفناج

مواد اولیه:

  • آب: ۱.۵ پیمانه
  • نمک: به میزان لازم
  • روغن مایع: ۱.۵ قاشق غذاخوری
  • آرد: به میزان لازم
  • خمیر مایه فوری: ۱۰ گرم

مواد میانی:

  • اسفناج: ۱ کیلوگرم
  • نمک، فلفل، زردچوبه، کاری،: به میزان لازم
  • کره: به میزان لازم
  • پیاز: ۲ عدد
  • فلفل قرمز: ۲ عدد

دستور تهیه گوزلمه اسفناج

این غذا ترکیب ساده ای داشته و دارای یک نوع خمیر مخصوص بوده که باید ابتدا آن را تهیه کنید. برای تهیه خمیر این غذا باید تمام مواد را به غیر از آرد با یکدیگر ترکیب نمایید‌. حالا آرد را الک کرده و چند مرحله به مواد خمیر اضافه نمایید.

این کار را تا جایی انجام دهید که خمیر شما در وسط ظرف جمع شود. شما می توانید میزان آرد خمیر را با توجه به چسبندگی آن تغییر دهید. به مقداری آرد اضافه کرده تا خمیر در میان ظرف جمع شود. حالا نوبت به استراحت دادن خمیر شما می رسد. خمیر را به مدت  ۱ ساعت استراحت داده تا هم حجیم شود و هم بافت لطیف و بهتری داشته باشد.

در این بخش نیز باید خمیر را به خوبی ورز دهید. دمای خمیر باید کمی گرم باشد. بعد از اینکه خمیر خود را تهیه کردید، می توانید مواد میانی آن را تهیه کنید. برای مواد میانی نیز باید ابتدا اسفناج ها را پاک کنید و خرد نمایید. با کمی روغن اسفناج را تفت داده و در این بخش نیز مقداری پیاز نگینی شده یا رنده شده به آن اضافه کنید.

مواد را کمی روی حرارت تفت دهید تا این آن خشک شود و بعد هم مقداری ادویه به آن اضافه کنید. برای ادویه آن می توانید از فلفل سیاه و زردچوبه و نمک استفاده نمایید. در این بخش مواد را باید درون خمیر بپیچید.

طرز تهیه گوزلمه اسفناج

در این مرحله از طرز تهیه گوزلمه اسفناج ابتدا پف خمیر را با دست گرفته و کمی ورز دهید. خمیرها را چانه کرده و روی یک سطح پهن کنید و مقداری نیز اردپاشی کرده تا خمیر نچسبد. بعد از اینکه خمیر را باز کردید، خمیر را از وسط تا زده و گوشه ای از آن را مقداری از مواد بریزید. حالا خمیر را بسته و به خوبی اطراف آن را فشار دهید تا بچسبد.

در ادامه نیز می توانید از مواد رومال روی بزنید تا بعد از پخت طلایی شود. برای مواد رومال نیز از تخم مرغ و روغن استفاده کنید و مقداری کنجد روی آن بپاشید.

خمیرها را درون فر قرار داده یا می توانید درون تابه سرخ کنید. این غذا را می توانید در وعده های مختلفی تهیه کنید. ترکیب این بورک عالی بوده و شما می توانید با این رسپی انواعی از بورک های سبزیجات را داشته باشید.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *