می 20, 2024

کیک نوعی شیرینی بسیار محبوب در تمام کشور ها است که با استفاده از مواد اولیه متفاوت و طعم های گوناگون تهیه می شود که البته کیک دارای ۴ مواد اولیه اصلی چون آرد، کره، شکر و تخم مرغ است. کیک کارامبل نوعی کیک بسیار خوشمزه و متفاوت است که می توان طرز تهیه کامل کیک را در این مطلب مشاهده و تهیه کنید. طرز تهیه کیک کارامبل در این مطلب قرار گرفته است.

در سایت آرگا می توان طرز تهیه انواع کیک هایی مانند کیک شکلاتی تلخ و کیک زردچوبه قرار دارد.  کیک کارامبل دارای روکشی بسیار جذاب می باشد که روکشی با استفاده از خامه و … نیست. روکش این کیک بسیا متفاوت با دیگر کیک ها است و برای داشتن روکش از مواد خود کارامبل بعد از پخت کیک استفاده می شود.

کیک کارامبل متفاوت

مواد لازم

کیک کارامبل خوش عطر

طرز تهیه کیک کارامبل متفاوت

ابتدا برای تهیه کیک باید مواد اولیه ای که در یخچال قرار دارند را به مدت ۳۰ دقیقه قبل از تهیه کیک بیرون بگذارید تا با دمای محیط یکی شده و کیک بیشتر پف کند. سپس آرد را به همراه بکینگ پودر ۳ بار الک کنید و در کاسه ای مناسب ریخته و کنار بگذارید. بیسکوییت ها را به خوبی خرد کنید.

برای خرد کردن بیسکوییت ها می توان از یک کیسه مناسب و گوشت کوب استفاده کرد. حالا ۵۰ گرم شکر قهوه ای و یا سفید را درون یک کاسه با بیسکوییت های خرد شده مخلوط کنید. سپس کره خنک را هم ب افزایید. با استفاده از دستان خود کره را به خورد شکر و بیسکوییت بدهید.

در ادامه گردو را از پوست در بی آورد و به صورت نگینی ریز کنید. حالا گردو و قهوه را به ظرف حاوی بیسکوییت، کره و شکر اضافه نمایید. فر را بر روی دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد روشن کنید تا فر گرم شود. قالب مورد نظرتان را بردارید و بهتر است از قلب ۲۰ الی ۲۲ سانتی استفاده کنید.

۱۰۰ گرم شکر و کره نرم نمک بی افزایید تا دارای رنگی روشن تر شوند. ۲ عدد تخم مرغ را با استفاده از چنگال هم بزنید تا از حالت لختگی در بی آید. سپس ۱ قسمت از ۳ قسمت کارامبل و یا همان ترکیب بیسکوییت و … را در قالب بریزید و با استفاده از لیسک صاف کنید.

در این مرحله نیمی از ترکیب تخم مرغ و … را بر روی کارامبل بریزید و دوباره ۱/۳ دیگر کارامبل بر روی ترکیب تخم مرغ بریزید. نیم دیگر باقی مانده ترکیب تخم مرغ را اضافه و در آخر کارامبل را بریزید. کیک را به مدت ۳۵ الی ۴۰ دقیقه درون فر با دمای ۱۷۰ درجه بگذارید.

طرز تهیه کیک کارامبل متفاوت

با استفاده از یک چنگال و یا خلال دندان می توان فهمید که کیک پخته است یا نه، خلال دندان را درون کیک فرو کنید و اگر چسبید یعنی به زمان بیشتری به پخت دارد وگرنه پخته است. برای مشاهده انواع کیک های متنوع و خوشمزه بر روی لینک قرار گرفته شده کلیک کنید.

منبع : آرگا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *