آوریل 22, 2024

طرز تهیه کوکو لوبیا سبز مجلسی بدون سیب زمینی

کوکو لوبیا سبز با گوشت چرخ کرده شاید برای برخی از افراد تازگی داشته و آن را غذای عجیبی بدانند؛ ولیکن انواع کوکو و کتلت ها با رسپی های متنوع و دلخواه شما تهیه شده و محدودیتی برای استفاده از مواد گوناگون در آنها دیده نمی شود. کوکو لوبیا سبز نیز یک نوع از صدها نوع کوکو است که با گوشت و گردو تهیه شده و دارای طعم و مزه منحصر به فردی می باشد. بهتر است بدانید که با یکبار تهیه کوکو لوبیا سبز آن را به لیست غذاهای انتخابی خود افزوده و دائما آن را سرو می نمایید. امروز در آلامتو طرز تهیه کوکو لوبیا سبز لذیذ و مجلسی با گوشت چرخ کرده و گردو را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کوکو لوبیا سبز با گوشت چرخ کرده

 • لوبیا سبز نیم کیلو
 • گوشت چرخ کرده ۲۰۰ گرم
 • گردو خرد شده 4 ق غذا خوری
 • فلفل دلمه ای کوچک 1 عدد
 • گوجه 1 عدد
 • پیاز 1 عدد
 • تخم مرغ 5 عدد
 • زرشک 2 ق غذاخوری
 • روغن به میزان لازم
 • آرد سفید یا سوخاری 4 ق غذا خوری
 • نمک، زردچوبه و فلفل سیاه به میزان لازم
 • پودر آویشن، زیره و تخم گشنیز به میزان لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه کوکو سیب زمینی خام و بدون گوشت ساده و لذیذ با پیاز

طرز تهیه کوکو لوبیا سبز با گوشت چرخ کرده و گردو بدون سیب زمینی

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه

برای تهیه کوکو لوبیا سبز با گوشت چرخ کرده ابتدا لوبیا سبز را تمیز شسته و آبکشی نمایید. لوبیا را ریز خرد کرده و کنار بگذارید. سپس پیاز را پوست کنده و به صورت نگینی خرد نمایید. پس از آن فلفل دلمه ای را شسته و نگینی خرد کنید و اکنون مغز گردو را نیز خرد نمایید. بهتر است مغز گردو را به اندازه ای خرد نمایید که در کوکو دیده شود و از زیاد آسیاب کردن آن خودداری نمایید.

مرحله دوم: سرخ کردن گوشت و پیاز

در این مرحله تابه ای را روی شعله قرار داده و درون آن روغن بریزید. پس از گرم شدن روغن پیاز نگینی را درون تابه ریخته و هم بزنید. پس از سبک شدن پیاز گوشت چرخ شده را به آن بیافزایید. مخلوط گوشت و پیاز را هم بزنید تا کوشت تغییر رنگ داده و طعم پیاز به خود بگیرد. مقداری نمک و فلفل و زردچوبه نیز به آن بیافزایید تا گوشت خوش طعم تری داشته باشید. پس از سرخ شدن گوشت وو پیاز شعله را خاموش نموده و به سراغ لوبیا سبز یروید.

مرحله سوم: پختن لوبیا سبز

در این مرحله تابه دیگری را روی شعله قرار داده و یک قاشق روغن مایع در کف تابه بریزید. لوبیا سبز خرد شده را در تابه قرار داده و مقداری هم بزنید تا رنگ لوبیا تغییر کند. در این زمان فلفل دلمه ای نگینی را به لوبیا سبز اضافه نموده و گوجه را روی آنها رنده کنید. محددا هم بزنید تا تمام لوبیا و فلفل دلمه ای به گوجه آغشته شده و موجب طعم بهتر آنها شود. اکنون درب تابه را گذاشته و شعله را پایین بکشید تا لوبیا و فلفل دلمه ای با آب گوجه پخته شوند.

مرحله چهارم: مخلوط کردن مواد کوکو

پس از آنکه لوبیا کاملا پخته و آب گوجه کشیده شد. شعله را خاموش نموده و اجازه دهید تا سرد شود. سپس ظرف مناسبی را برای تهیه مایه کوکو در نظر گرفته و لوبیا سبز و فلفل دلمه  ای، گوشت چرخ شده و پیاز، گردوی خرد شده، زرشک و تمام ادویه ها را در آن بریزید. مواد کوکو را هم زده و با هم مخلوط نمایید.

مرحله پنجم: افزودن تخم مرغ و آرد

اکنون تخم مرغ ها را در ظرف جداگانه ای شکسته و با چنگال یا همزن دستی بزنید تا از حالت لختگی خارج گردد. سپس تخم مرغ را به ظرف مایه کوکو اضافه نمایید و به خوبی هم بزنید. استفاده از دست در ترکیب نمودن مواد کوکو بسیار موثر بوده و مواد به خوبی به خورد هم خواهند رفت. حالا زمان آن رسیده است که با آرد یا پودر سوخاری میزان شل یا سفت بودن مواد کوکو را تنظیم نمایید. آرد را به تدریخ به مواد افزوده و هم بزنید هر زمان که احساس کردید مایه کوکو به حالت متعادل رسید افزودن آرد را متوقف نمایید.

مرحله ششم: سرخ کردن کوکو لوبیا سبز با گوشت چرخ کرده

مایه کوکو لوبیا سبز شما آماده است. یک تابه بسته به اندازه مواد انتخاب نموده و روی شعله قرار دهید. مقداری روغن در تابه ریخته و اجازه دهید روغن داغ شود. سپس مایه کوکو را در روغن داغ ریخته و سطح آن را با پشت قاشق صاف نمایید. شعله را پایین کشیده و درب تابه را بگذارید. پس از سرخ شدن یک طرف کوکو با چاقو کوکو را به چهار قسمت مساوی تقسیم نموده و هر یک قسمت را به کمک کوکو برگردان برگردانید؛ تا طرف دیگر ان نیز سرخ شود. پس از آنکه هر دو طرف هر چهار قسمت سرخ شد شعله را خاموش نموده و کوکو لوبیا سبز را در ظرف مناسب سرو قرار دهید. می توانید آن را با نان یا پلو همراه سرو نموده و لحظات خوشی را کنار خانواده سپری نمایید. نوش جان.

همچنین بخوانید: طرز تهیه کوکوی مرغ مجلسی با سیب زمینی و زرشک مرحله به مرحله

طرز تهیه کوکو لوبیا سبز با گوشت چرخ کرده


نکات کلیدی در تهیه کوکو لوبیا سبز با گوشت چرخ کرده لذیذ و مجلسی

 1. در تهیه تمام کوکوها می توانید یک قاشق پودر جوانه گندم و یک قاشق پودر سبوس گندم را به مواد اولیه اضافه نمایید.
 2. فلفل دلمه ای نگینی را می توانید به صورت خام به مواد کوکو اضافه نموده و با کوکو سرخ نمایید.
 3. مایه کوکو را در روغن داغ بریزید در غیر این صورت کوکو به کف تابه خواهد چسبید.
 4. بنا به ذائقه خود می توانید برخی از مواد را حذف و مواد دلخواه خود را جایگزین نمایید. استفاده از هویج و قارچ در این کوکو متداول است.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کوکو ماکارونی ساده و خوشمزه با سوسیس و کالباس بدون فر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *