جولای 20, 2024

برای داشتن یک شیرینی فرانسوی متنوع می توانید در این بخش با طرز تهیه کوئین آمان آشنا شوید. این شیرینی خوشمزه دارای ترکیب ساده ای بوده و با چند مرحله سریع تهیه می شود.

اگر به دنبال شیرینی های متنوع هستید، می توانید در لینک با طرز تهیه شیرینی گل بنفشه و شیرینی صدفی آشنا شوید. این شیرینی ها طعم فوق العاده ای دارند.

طرز تهیه کوئین آمان

مواد اولیه:

  • خمیر هزارلا: ۱ بسته
  • کره: به میزان لازم
  • شکر: نصف پیمانه

طرز تهیه شیرینی کوئین آمان:

ابتدا فر را از قبل گرم کنید. بهتر است تا فر را در دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار دهید. خمیر هزارلا را از یخچال خارج کرده و آن را روی یک سطح پهن کنید. ضخامت این خمیر باید ۱ تا ۲ سانی متر باشد.

خمیر را باید به صورت مستطیلی پهن نمایید. پشت و روی این خمیر را باید به خوبی شکرپاشی کنید. حالا یک وردنه برداشته و خمیر را با استفاده از وردنه خوب پهن کرده این کار را تا زمانی ادامه دهید که شکر به خوبی به خرد خمیر رفته باشد و با ان ترکیب شود. این کار با به خوبی انجام داده و تا ۳ بار ادامه دهید.

شیرینی کوئین آمان

برای اینکه یک شیرینی کاراملایز شده داشته باشید، باید سطح سینی فر را با استفاده از مقداری کره هم دما شده با محیط به خوبی بپوشانید و کف سینی را چرب کنید. حالا به اندازه زیاد شکر روی آن پاشیده تا تمام سطح سینی را بپوشاند.

کف سینی فر باید به اندازه یک لایه ضخیم شکر داشته باشد. در صورت دلخواه نیز می توانید از یک قالب حلقه ای مناسب انتخاب کنید. قالب مناسب باید ۱۰ سانتی متر قطر و ۳ سانتی متر ارتفاع داشته باشد. دیواره های این قالب را باید با استفاده از کره به خوبی چرب کرده و مانند کف سینی شکرپاشی نمایید.

در این مرحله از طرز تهیه کوئین آمان باید خمیر را پهن کرده و درون قالب بگذارید. یا می توانید ان را در کف سینی فر به شکل های دلخواه برش دهید. رول کردن این خمیر نیز یکی دیگر از روش هایی بوده که می توانید با آن شیرینی ها را قالب بزنید.

کوئین آمان

بعد از شکل دادن باید روی خمیر را پوشانده و به مدت ۶۰ دقیقه به آن زمان استراحت دهید. این کار موجب شده تا حجم خمیرهای شما دو برابر شود. ۳۵ دقیقه نیز خمیر را در فر بگذارید تا به خوبی پخته شود. حالا می توانید، شیرینی را خارج کرده و از قالب بیرون آورید.

روی شیرین را می توانید با استفاده از پودر قند یا مقداری از میوه های دلخواه نیز تزیین کنید. این شیرینی فرانسوی را می توانید در کنار یک عصرانه عالی به همراه چای نوش جان نمایید. این شیرینی فوق العاده طعم بی نظیری داشته و به شیوه های مختلفی نیز سرو می شود. شما می توانی این شیرینی را در مهمانی و عصرانه های خود نیز داشته باشید.

این شیرینی دستور تهیه ساده ای داشته و به سبک های مختلفی نیز تهیه می شود. ما در این بخش یکی از رسپی های ساده را برای تهیه این شیرین معرفی کردیم.

منبع : آرگا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *