ژوئن 18, 2024

اگر دنبال یک رسپی ویژه از کره بادام هندی هستید، می توانید در این بخش با  طرز تهیه کره بادام هندی آشنا شوید. شما می توانید این کره را برای وعده صبحانه تهیه کنید و از خاصیت های مهم این کره در وعده صبحانه استفاده کنید.

برای داشتن یک صبحانه مقوی با خواص زیاد می توانید در لینک با طرز تهیه کره بادام و کره بادام زمینی آشنا شوید. این کره های خانگی را می توانید در کنار صبحانه نیز داشته باشید.

روش تهیه کره بادام هندی

مواد اولیه:

  • بادام هندی بود داده: ۲ پیمانه
  • نمک: ۱ قاشق چای خوری

طرز تهیه کره بادام هندی:

شما می توانید برای تهیه این کره خوشمزه و مقوی از بادام بو داده شده استفاده کنید. شما می توانید در خانه نیز بادام را بو دهید. برای این کار باید بادام را درون تابه ای روی حرارت ملایم گذاشته و روی حرارت ملایم به آرامی آن را تفت دهید.

بعد از اینکه بادام ها عطر آن بلند شد آن را از روی حرارت بردارید. توجه کنید که بادام نباید بیش از حد تفت داده شود. حالا باید بادام را درون غذاساز ریخته و خوب چند پالس بزنید تا بادام به خوبی له شده و باز شود.

کره بادام هندی

حالا باید ۱۰ دقیقه مواد را ترکیب کرده تا به خوبی ترکیب له شده و یکدستی داشته باشید. بادام ها حالتی خمیری و له پیدا می کند و یک ترکیب خامه ای به دست می آید. در حین ترکیب شدن مواد نیز باید مواد را از دیواره با قاشق تمیز کرده تا به خوبی همگی ترکیب شوند.

در این بخش نیز یاید مقداری نمک را به آن اضافه کنید. در صورت دلخواه می توانید از مقداری شکر در ابن ترکیب استفاده کرده و در صبحانه راحت آن را سرو کنید. این کره خانگی را می توانید در کنار شیره و عسل نیز داشته باشید. این ترکیب را درون یک شیشه تمیز ریخته و درون یخچال به مدت طولانی نگهداری کنید.

طرز تهیه کره بادام هندی با همین روش بسیار ساده است و شما می توانید یک کره سالم و خانگی داشته باشید. این کره را شما می توانید با استفاده از مخلوط کن و غذاساز نیز تهیه کنید.

طرز تهیه کره بادام هندی

کره گیری این بادام‌ ساده است و شما می توانید با این روش یک کره عالی تهیه کنید که طعم و مزه عالی داشته و عطر آن به مشام شما می رسد. شما می توانید به همین شیوه کره کنجد یا ارده نیز تهیه کنید. هر یک از این شیوه ها عالی بوده و شما با این روش می توانید انواعی از کره های خانگی و مرغوب داشته باشید.

تهیه کره بادام زمینی و کره گردو و .. نیز با این شیوه عالی هستند. این کره هه برای تقویت مغز، سیستم دفاعی بدن، قوای جنسی و … نیز گزینه مناسبی هستند. خواص این کره ها عالی بوده و برای رشد جسمی و مغزی کودکان نیز عالی بوده و شما می توانید در زمان مدارس با استفاده از این کره ها یک چاشت مقوی داشته باشید که هم سیرکننده بوده و هم اینکه برای کودکان فوق العاده دوست داشتنی است.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *