جولای 22, 2024

طرز تهیه کباب ترکی با گوشت چرخ کرده

کباب ترکی با گوشت چرخ کرده یک نمونه از انواع کباب ترکی است که گوشت چرخ کرده جایگزین گوشت گوساله و یا مرغ شده است. در این روش کباب ترکی سریعا آماده خواهد شد زیرا گوشت چرخ کرده زمان کمتری برای پخت نیاز دارد. همانطور که می دانید کباب ترکی یا دونر کباب غذای اصیل و سنتی ترکیه است که مرزها را شکسته و در کشورها و حتی قاره های دیگر نیز طرفداران زیادی یافته است. امروز در آلامتو طرز تهیه کباب ترکی خانگی حرفه ای و لذیذ با گوشت چرخ کرده در تابه و فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کباب ترکی خانگی با گوشت چرخ کرده

 • گوشت چرخ کرده 400 گرم
 • قارچ 5 عدد
 • فلفل دلمه‌ای 1 عدد
 • گوجه 1 عدد
 • پیاز متوسط 2 عدد
 • کره به میزان دلخواه
 •  نمک، فلفل سیاه به میزان لازم
 • پودر آویشن به میزان لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه کباب ترکی مرغ خانگی لذیذ و خوشمزه در تابه و بدون فر

طرز تهیه کباب ترکی با گوشت چرخ کرده لذیذ تابه ای و با فر

مرحله اول: آماده سازی گوشت چرخ کرده

برای تهیه کباب ترکی با گوشت چرخ کرده ابتدا گوشت قرمز را بشویید و آبکشی نمایید. پس از گرفته شدن آب اضافی آن، گوشت را چرخ کنید. سپس یکی از پیازها را بشویید و پوست بکنید. مجددا پیاز را بشویید و با رنده ریز رنده نمایید. می توانید پیاز را پس از گوشت در چرخ گوشت بریزید و چرخ نمایید تا گوشت های ذاخل چرخ گوشت نیز خارج گردد.

مرحله دوم: فریز کردن گوشت چرخ کرده

سپس گوشت و پیاز را در یک کاسه بزرگ بریزید و نمک، فلفل سیاه و آویشن را روی آن بریزید و به خوبی با دست تمیز ورز دهید. تا تمام گوشت با پیاز و ادویه مزه دار گردد. پس از آن مواد را در یک سینی پهن نمایید به صورتی که قطر آن به نازکی چند میلی متر باشد. سینی را در فریزر قرار دهید تا به حالت منجمد درآید.

مرحله سوم: آماده سازی مواد کباب ترکی

در این فاصله مواد کباب ترکی را آماده نمایید.کره را در یک تابه بریزید و تابه را روی شعله قرار دهید. یک پیازی که باقی مانده است را به صورت خلالی خرد کنید و در تابه بریزید. پس از مقداری نرم و سبک شدن پیاز فلفل دلمه ای را به صورت نگینی خرد کنید و به تابه اضافه نمایید.

مرحله چهارم: افزودن گوجه و قارچ

گوجه را خوب بشویید و در آب جوش بگذارید. پس از چند دقیقه پوست گوجه به راحتی کنده می شود. پوست گوجه را بکنید و به صورت نگینی خرد نمایید. قارچ ها را نیز بشویید و اسلایس نمایید. گوجه و قارچ را به تابه بیافزایید و هم بزنید. مقداری نمک و فلفل سیاه و آویشن نیز به تابه اضافه نمایید تا مواد کباب ترکی عطر و طعم خوبی داشته باشد.

مرحله پنجم: خرد کردن گوشت چرخ کرده

پس از منجمد شدن گوشت چرخ کرده سینی را از فریزر خارج نمایید و با چاقو گوشت چرخ کرده نازک شده را ببرید و به اندازه دلخواه در آورید. بنا به سلیقه خود می توانید ریزتر و یا درشت تر برش دهید.

مرحله ششم: پخت گوشت چرخ کرده

تکه های گوشت چرخ کرده را در تابه مواد قرار دهید. سعی کنید گوشت ها را به کف تابه انتقتا دهید و مواد روی آنها را بگیرد تا گوشت چرخ کرده به خوبی پخته و طعم مواد را به خود بگیرد.

مرحله هفتم: سرو کباب ترکی با گوشت چرخ کرده

پس از پخت گوشت چرخ کرده کباب ترکی با گوشت چرخ کرده در تابه آماده است می توانید آن را به صورت ساندویچی در نان باگت قرار دهید و با سبزیجات دلخواه خود میل نمایید. نوش جان.

کباب ترکی با گوشت چرخ کرده در فر

برای تهیه کباب ترکی با گوشت چرخ کرده در فر ابتدا فر را روشن نمایید تا گرم شود. سپس تمام مواد آماده شده در تابه را به سنی فر انتقال دهید و تکه های گوشت چرخ کرده را نیز در لابه لای مواد قرار دهید. سینی را در فر گذاشته و دمای آن را روی 160 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید. پس از پختن گوشت کباب ترکی در فر نیز آماده است. می توانید این غذای ترکی لذیذ را با نان به صورت ساندویچی میل نمایید. نوش جان.

همچنین بخوانید: طرز تهیه جوجه کباب تابه ای با سیخ چوبی آبدار و مجلسی با سس مایونز

طرز تهیه کباب ترکی با گوشت چرخ کرده در تابه


نکات کلیدی در تهیه کباب ترکی با گوشت چرخ کرده رستورانی

 1. در این روش گوشت چرخ کرده به صورت تکه ای می باشد برای همین عمل فریز کردن گوشت و سپس بریدن آن را حذف ننمایید.
 2. در صورت ذیق وقت می توانید گوشت را به اشکال دلخواه خود در آورید و در مواد روی شعله بگذارید.
 3. طعم روش تهیه کباب ترکی با گوشت چرخ کرده تکه ای بسیار متفاوت با گوشت چرخ کرده ریز میباشد.
 4. افزودن ادویه مخصوص کباب ترکی که در عطاری ها یافت می شود؛ انتخاب شایسته ای خواهد بود.
 5. در مرحله پخت گوشت در تابه شعله را پایین بیاورید تا گوشت به خوبی پخته و طعم دار شود.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کباب تابه ای مرغ ساده زعفرانی نرم و خوشمزه در تابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *