جولای 25, 2024

همانطور که میدانید کاسه اسموتی یک صبحانه یا میلان وعده سالم و مقوی است که به راحتی و در کوتاه ترین زمان تهیه می شود. برای تهیه کاسه اسموتی نیاز به چند میوه متنوع دارید که باید آن را له و یا ریز کنید.

کاسه اسموتی ها انواع مختلف و خوشمزه ای دارند که از مخلوط چند میوه مقوی و سالم بدست می آیند. در تهیه کاسه اسموتی از انواع سبزیجات و میوه های مقوی استفاده می شود و به همین دلیل سیستم ایمنی بدنی را قوی می کند. کاسه اسموتی یک انتخاب خوب برای میان وعده یا صبحانه سالم است که به راحتی هم تهیه می گردد. این میان وعده سالم برای رفع خستگی بسیار عالی بوده و می توان با تهیه آن بدن را تقویت کنید. در این مطلب طرز تهیه کاسه اسموتی بسیار مفید و مقوی قرار دارد.

برای تزئین کاسه اسموتی ها می توان از همان میوه و سبزیجاتی که در آن استفاده کردید استفاده کنید. برای مثال اگر در تهیه از موز و توت فرنگی استفاده کرده باشید موز و توت فرنگی را به شکر دلخواه در بیاورید و با خلاقیت بر روی کاسه اسموتی بچینید. همه کاسه اسموتی ها دارای ویتامین هایی می باشند که بدن به وجود آن ویتامین ها نیاز دارد.  از انواع سبزیجات خشک هم به مقدار کم می توان استفاده کرد. در این مطلب طرز تهیه کاسه اسموتی موز و سبزیجات بسیار مقوی قرار دارد.

کاسه اسموتی مقوی

مواد لازم

  • موز ۱ عدد
  • شیر ۱ فنجان
  • کلم پیچ خورد شده ۱ فنجان
  • اسفناج خرد شده ۱.۵ فنجان
  • پودر دارچین نصف قاشق چای خوری
  • پودر پروتئین وانیلی ۱ اسکوپ
  • عسل ۱ قاشق چای خوری

کاسه اسموتی سالم

طرز تهیه کاسه اسموتی موز و سبزیجات

ابتدا برای تهیه کاسه اسموتی موز و سبزیجات باید سبزیجات را از قبل خرد کنید و مور را هم پوست و نصف کنید. سپس یک کاسه مناسب بردارید که در آن مواد را مخلوط کنید و بعد از برداشتن کاسه موادی از جمله شیر، دارچین، پودر پروتئین وانیل و کلم پیچ را بریزید و در حدی که کاملا مخلوط شوند حدود ۱ دقیقه هم بزنید. در ادامه مواد را در کاسه ای که می خواهید سرو کنید بریزید و با موز های حلقه حلقه شده و سبزیجات درشت تزئین کنید. نوش جان.

طرز تهیه کاسه اسموتی مفید

به غیر از موز و سبزیجات این کاسه اسموتی خوشمزه را می توان با انواع مغز یا شکلات تزئین کنید. همانطور که مشاهده کردید این کاسه اسموتی به راحتی و خوشمزگی در خانه و با استفاده از مواد اولیه نسبتا کمی تهیه می گردد. همچنین می توانید در لینک های مقابل با انواع اسموتی کیوی و اسموتی بهاری آشنا شوید.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *