جولای 24, 2024

اگر به دنبال ترکیب های فوق العاده ای از خرماها هستید، می توانید در این بخش با با طرز تهیه پیچ خرما آشنا شوید. پیچ خرما یک نوع دسر یا شیرینی محسوب می شود که شما می توانید برای پذیرایی در مهمانی های بزرگ خود نیز از آن استفاده کنید.

اگر می خواهید در مهمانی های خود خاص بدرخشید حتما در آرگا با طرز تهه خرما قالبی و شیک خرما آشنا شوید. این ایده ها محبوب بوده و برای پذیرایی در انواعی مهمانی ها نیز کاربرد دارد.

مراحل تهیه پیچ خرما

مواد اولیه:

  • کره: ۲۰۰ گرم
  • خرما: یک جعبه
  • پودر قند: ۱ قاشق غذاخوری
  • وانیل: نوک قاشق چای خوری
  • نمک: اندکی
  • آرد: ۱ لیوان

طرز تهیه پیچ خرما:

برای داشتن این دسر خوشمزه شما باید ابتدا خرماها را از هسته جدا کنید. شما برای این کار می توانید از یک نی نسبتا بزرگ استفاده کنید و خرماها را بدون له شدن از هسته جدا نمایید. در صورت دلخواه نیز می توانید از گردو مغز شده یا بادام دانه شده درون خرماها استفاده کنید.

دستور تهیه پیچ خرما

در این بخش باید برای آماده کردن خمیر این شیرینی آماده شوید. کره را که در دمای محیط کمی ذوب شده است درون یک ظرف ریخته و کمی هم پودر قند به آن اضافه کنید. در صورتی که پودر قند ندارید، می توانید از قند آسیاب شده هم استفاده کنید.

حالا باید اندکی وانیل و نمک هم اضافه کرده و مواد را مجدد با یکدیگر ترکیب نمایید. حالا در چند مرحله باید آرد را اضافه کنید. از قبل نیز می توانید، آرد را الک کرده تا شیرینی شما بافت بهتری داشته باشد. بعد از اینکه تمام آرد را درون مواد ریختید، باید یک خمیر یکدست و جمع شده داشته باشید.

در صورتی که حسی می کنید، خمیر شما کمی سفت است باید مقداری کره اضافه کنید. در صورتی که خمیر شما شل است یا به دست می چسبد، باید کمی دیگر آرد اضافه کرده تا خمیر از حالت چسبندگی خارج شده و دیگر به دست نچسبد.

روی خمیر آماده شده را باید یک نایلون کشیده و برای مدت ۱۵ دقیقه درون یخچال قرار دهید. این کار موجب شده تا خمیر خودش را گرفته و در زمان قالب زدن نیز دچار مشکل نشوید. حالا خمیر را بیرون آورده و برای قالب زدن آماده کنید.

طرز تهیه پیچ خرما

در این بخش از طرز تهیه پیچ خرما باید کمی از خمیر را برداشته و کمی صاف کرده و روی خرما بپیچید. برای این کار می توانید از شکل ها الگو بگیرید. حالا باید خرماها را بعد از پیچیدن درون فر قرار دهید.

فر را از قبل کمی گرم کرده و کف سینی را چرب کنید یا یک کاغذ روغنی قرار دهید. حالا خرماها را با اندکی فاصله از یکدیگر قرار دهید. در صورت دلخواه نیز می توانید برای روی خمیرها از مواد رومال یا پودر پسته و … نیز استفاده کنید.

دمای مناسب فر برای پخت این شیرینی ۱۸۰ درجه سانتی گراد بوده و باید به مدت ۱۵ دقیقه آن را درون فر بگذارید. بعد از پخت نیز خرماها را خارج کرده و زمان دهید تا کمی خنک شود. حالا شیرینی ها تهیه شده را در ظرف دلخواه خود چیده و دیزاین دلخواه را انجام دهید.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *