جولای 20, 2024

همانطور که می دانید ما در ایران انواع غذاهای سنتی و محلی را داریم که تعدادی از آن ها بسیار محبوب و پرطرفدار هستند. برای مثال مانتی یک غذای ایرانی بسیار خوشمزه است که به راحتی و با استفاده از چندین مواد اولیه تهیه می شود. این غذا را در کشور های دیگری غیر از ایران تهیه می شود. طرز تهیه مانتی ترکمی بات روش تهیه آسان و طعمی عالی در این مطلب قرار دارد.

در قسمت بالا گفته ایم که غذاهای ایرانی و محلی انواع بسیاری دارند که میتوان به غاریاغی پلو، آبگوشت باقالا و شوید قرمه اشاره کرد. اگر می خواهید این سه غذای اصیل و متفاوت ایرانی را تهیه کنید کافی است تا بر روی لینک های قرار گرفته شده در مطلب کلیک نمایید. همانطور که می دانید مانتی یکی از غذاهای محلی ترکمنی است که به راحتی استفاده می شود. ظاهر این غذا مانند بچه ای که در آن گوشت چرخ کرده و دیگر مواد اولیه هست می باشد.

مانتی ترکمنی خوشمزه

مواد لازم

  • خمیر پیراشکی ۱ عدد
  • پیاز ۲ عدد متوسط
  • گوشت چرخ کرده ۲۰۰ گرم
  • فلفل قرمز ۱ قاشق چای خوری
  • فلفل سیاه ۱ قاشق چای خوری
  • آویشن ۱ قاشق مربا خوری
  • نمک به مقدار لازم

مانتی ترکمی پرطرفدار

طرز تهیه مانتی ترکمنی محلی

ابتدا برای تهیه مانتی، باید گوشت چرخ کرده را به همراه پیاز نگینی خرد شده، آویشن فلفل قرمز و فلفل سیاه بدون روغن درون تابه ای بریزید و تفت دهید. به دلیل این که گوشت چرخ کرده به اندازه کافی برای تهیه این غذا چرب است. پس از اینکه گوشت چرخ کرده را تفت دادید تابه را کنار بگذارید تا خنک شود.

خمیر های پیراشکی را بر روی سطح کار پهن کنید و مقداری از مواد گوشتی بر روی خمیر پیراشکی بریزید. خمیر را به صورت بقچه ببندید و با دست فشار دهید تا باز نشود. در ادامه برای پخت می توان از دستگاه مخصوص مانتی پز و یا با روش آب پز کردن بپزید. برای آب پز کردن باید قابلمه ای را بر روی حرارت قرار دهید.

طرز تهیه مانتی ترکمنی پرطرفدار

درون قابلمه بر روی حرارت قرار گرفته شده مقداری نمک بریزید و صبر کنید تا آب به جوش بی آید. زمانی که آب به جوش آمد مانتی ها را به مدت ۲۰ الی ۲۵ دقیقه درون آب جوش قرار دهید. پس از این مدت مانتی ها را خارج کنید و داخل ظرف مناسب بریزید. بر روی مانتی ها مقداری کره بزنید و سر کنید. نوش جان.

منبع : آرگا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *