جولای 21, 2024

شما در آرگا می توانید با ساده ترین و راحت ترین رسپی های شیرینی خانگی آشنا شوید. در این بخش نیز طرز تهیه شیرینی معمول قرار داده شده است که شما می توانید با نحوه تهیه این شیرینی آشنا شوید.

تهیه شیرینی های خانگی و شیرینی های مجلسی با آرگا کار ساده ای است. شما می توانید با طرز تهیه شیرینی انجیری و شیرینی گل بنفشه آشنا شوید.

طرز تهیه شیرینی معمول

مواد اولیه:

  • کره: ۱۰۰ گرم
  • پودر قند: ۱ قاشق غذاخوری
  • پنیر: ۴ قالب
  • شیر خشک: ۳ قاشق غذاخوری
  • آرد سفید: ۱ لیوان
  • بکینگ پودر: ۱ قاشق چای خوری

مواد میانی:

  • پودر دارچین: به میزان لازم
  • خرما: به میزان لازم
  • پودر هل: به میزان لازم

طرز تهیه شیرینی معمول:

ابتدا فر را از نیم ساعت قبل گرم کرده و از قبل نیز پنیر و کره را در دمای محیط قرار دهید تا به خوبی نرم شده و از دمای سرد بیافتد. کره و پنیری را که در محیط قرار داده شده است با یکدیگر ترکیب کرده و مقداری نیز پودر قند الک کرده و درون آن بریزید.

روش پخت شیرینی معمول

شما می توانید برای ترکیب کردن این مواد از همزن دستی و برقی نیز استفاده کنید. شیر خشک را نیز با استفاده از بکینگ پودر و آرد الک کرده و بعد از اینکه بافت ان نرم شد، کم کم به مواد اضافه کرده و ترکیب نمایید. برای ترکیب کردن این مواد می توانید از دست استافده کنید. خمیر لطیف را کنار گذاشته و کمی به ان زمان دهید.

حالا سراغ تهیه مواد میانی این شیرینی ها بروید. تهیه مواد میانی نیز ساده بوده و شما می توانید هسته های میانی خرما را جدا کرده و با استفاده از چنگال آن را له کنید. در این بخش نیز می توانید از پودر هل و پودر دارچین استفاده نمایید. مواد را خوب ترکیب کرده تا به خوبی نرم شود و حالت خمیری پیدا کند.

خمیر خود را با دست باز کرده و مقداری از خمیر خرما را درون آن گذاشته و بعد خمیر را ببندید. برای پهن کردن خمیر نیز می توانید از مهرهای مخصوص شیرینی پزی استفاده کنید. درون سینی فر یک کاغذ روغنی پهن کرده و شیرینی ها را با فاصله از یکدیگر قرار دهید. در صورت دلخواه می توانید برای روی شیرینی نیز از مواد رومال تخم مرغ استفاده کنید.

دستور تهیه شیرینی معمول

روی ایبن شیرینی را می توانید با دانه های خرفه و کنجد نیز تزیین کنید. شیرینی ها را به مدت ۱۰ دقیقه درون فر ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار دهید. در نهایت نیز می توانید از گزینه گریل برای طلایی کردن این شیرینی ها استفاده کنید.

طرز تهیه شیرینی معمول بسیار ساده است و شما می توانید در چند گام یک شیرینی عالی داشته باشید. بعد از اینکه شیرینی را از درون فر خارج کردید، می توانید ان را در محیط خنک قرار دهید تا شیرینی ها خوشمزه شود.

این شیرینی ها را می توانید با چای و قهوه سرو کنید. این شیرینی طعمی عالی دشته و با یک رسپی ساده و عالی می توانید برای پذیرایی در مهمانی های خود نیز از ان استفاده کنید. برای تزیین روی این شیرینی می توانید از پودر نارگیل و پسته هم استفاده کنید. شما می توانید درون این شیرینی را با مربا دلخواه نیز پر کنید.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *