می 20, 2024

شربت های تابستانه انواع مختلفی دارند اما اگر می خواهید، یک شربت با خواص بسیار فوق العاده داشته باشید حتما در این بخش طرز تهیه شربت شیرین بیان را مطالعه کنید. این شربت مزه ای فوق العاده خوشمزه دارد.

تهیه انواعی از شربت های خانگی کار ساده ای است. شما می توانید در لینک نیز با طرز تهیه شربت شیره خرما و شربت گل ختمی آشنا شوید که برای تابستان و بهار گزینه مناسبی هستند.

مواد اولیه شربت شیریپن بیان

مواد اولیه:

  • ریشه شیرین بیان: ۸۰۰ گرم
  • آب: یک و نیم لیتر
  • عسل: ۴۰۰ گرم

طرز تهیه شربت شیرین بیان:

برای داشتن این شربت عالی و خوشمزه کافی است تا ابتدا ریشه شیرین بیان را به خوبی خشک کرده و بعد بشویید. حالا پوست ان را جدا کرده و ماده زرد رنگی که میان ریشه قرار دارد، خرد کرده و برای خرد شدن آن هم می توانید از آسیاب استفاده کنید.

تهیه شربت شیریپن بیان

در این مرحله می توانید، ریشه آسیاب شده شیرین بیان را با یک و نیم لیتر آب ترکیب کرده و درون ظرفی بریزید. حالا به مدت  ساعت کنار گذاشته و زمان دهید تا درون آب باقی بماند.

در این مرحله از طرز تهیه شربت شیرین بیان شما باید محلول به دست آمده از ریشه شیرین بیان و آب را روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید. زمانی که آب ها تبخیر شد، ظرف را از روی حرارت غیر مستقیم بردارید. بعد از اینکه شربت به غلظت کافی رسید، می توانید از مقداری عسل هم استفاده نمایید.

محلول را باید روی حرارت به قدری هم زده تا ترکیبی غلیظ داشته باشد. حالا می توانیدف شربت را درون استکانی سرو کرده و مقداری آب هم روی ان بریزید. این شربت خواص درمانی زیادی دارد و حتما توصیه می شود که مصرف کنید.

طرز تهیه شربت شیریپن بیان

خواص شربت شیرین بیان:

این شربت دارای خاصیت های بسیار زیادی است. بسیاری از افراد این شربت را برای پیشگری از بیماری های سرطان معده مصرف می کنند. پیشگیری از نفخ معده، رفلاکس معده، ورم روده ها، زخم معده و … از مهم ترین خواص درمانی این شربت بوده که شما می توانید از آن بهره مند شوید.

مصرف این شربت می توانید از مهم ترین بیماری ها همچون فشار خون نیز جلوگیری کنید. شما می توانید با مصرف این نوع شربت در تابستان هم سیستم دفاعی بدن خود را بهبود دهید و هم اینکه طعم یک شربت تابستانی را بچشید. مصرف این شربت نیز به میزان لازم برای کودکان مناسب می باشد.

منبع : آرگا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *