ژوئن 25, 2024

آب زرشک از آن دسته شربت‌هایی است که در فصل گرما طرفداران زیادی پیدا می‌کند. طعم عالی زرشک در اوج گرما می‌تواند مثل آبی روی آتش باشد و تا حد زیادی گرمای روز را برای شما تحمل‌پذیر کند شربت زرشک، در کنار شربت آلبالو یا شربت زغال اخته، نه تنها در فصل گرما دلچسب هستند، بلکه سرشار از خواص مختلفی نیز هستند؛ خواصی مثل قدرت خون‌سازی. درست کردن شربت زرشک در خانه کار سختی نیست و می‌توانید با درست کردن مقدار زیادی از این شربت و نگهداری از آن در یخچال، هر زمان که میل داشتید از این شربت میل کنید و لذت ببرید.

در این مطلب از بلاگ اکالا، به شما آموزش می‌دهیم که چطور در خانه شربت زرشک درست کنید. با ما همراه باشید.

مواد مورد نیاز برای تهیه شربت زرشک
زرشک خشک ۱ کیلوگرم
شکر ۲/۵ کیلوگرم
آب ۴ تا ۵ لیوان فرانسوی دسته‌دار
گلاب یا عرق هل به مقدار لازم

 طرز تهیه شربت زرشک

برای تهیه شربت زرشک در خانه، طبق مراحل زیر پیش بروید. در این روش از زرشک خشک برای تهیه آب زرشک استفاده می‌کنیم.

مرحله اول: خیس کردن زرشک‌ها

در اولین قدم زرشک‌ها را به خوبی تمیز کنید و چوب‌های آن را بگیرید. سپس زرشک‌ها را به مدت ۲ تا ۳ ساعت در یک ظرف پر از آب قرار دهید تا به خوبی خیس بخورند و گرد و خاکی اگر در آن‌ها باقی مانده است خارج شود.

مرحله دوم: حل کردن آب و شکر

در مرحله دوم نیاز است که شهد شربت زرشک را آماده کنید. برای این کار شکر و آب را در یک قابلمه ریخته و روی شعله ملایم گاز قرار دهید تا شکر به آرامی در آب حل شود. زمانی که شکر به خوبی در آب حل شد و شهد به نسبت غلیظی به دست آمد، نوبت به اضافه کردن زرشک می‌رسد.

مرحله سوم: اضافه کردن زرشک به شهد شربت زرشک

همزمان با این که شهد شربت زرشک روی گاز قرار دارد، زرشک را به آن اضافه کنید و کمی هم بزنید. مواد که با هم مخلوط شدند، عرق هل یا گلاب را به آن اضافه کنید. سپس درب قابلمه را ببندید و اجازه دهید که شربت روی حرارت ملایم و به آرامی بجوشد.

اضافه کردن زرشک به شهد شربت زرشک

بعد از این که شربت به خوبی جوشید و رنگ و مزه گرفت، مواد را از صافی رد کنید و زرشک‌ها را جدا کنید. شهدی که باقی می‌ماند را می‌توانید با آب و یخ ترکیب شده و به عنوان شربتی خوشمزه میل کنید.

نوش جان!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *