دسامبر 10, 2023

سوشی یکی از فینگر فود های معروف در ژاپن است که طرفداران بسیاری دارد. اصالت سوشی به ژاپن بر می گردد اما اکثریت کشور ها با آن آشناییت دارند و چندین بار آن را تهیه کرده اند. سوشی موز یک نوع سوشی است که با استفاده از موز تهیه می شود و این سوشی بسیار مناسب برای دسر و یا حتی صبحانه است که به راحتی و در کمترین زمان و با استفاده از مواد اولیه کمی تهیه می شود. طرز تهیه سوشی موز در این مطلب قرار دارد

برای تزئین سوشی موز می توانید از توت فرنگی و پودر انواع مغزیجات استفاده کنید و این دلخواه است. برای تهیه این سوشی حتما باید از نان لواش استفاده کنید و فرقی ندارد چه نوع نان لواشی باشد. سوشی موز بسیار مقوی است که بسیار مناسب صبحانه و میان وعده می باشد.

سوشی موز خوشمزه

مواد لازم

  • موز ۱ عدد
  • نان لواش ۱ عدد
  • شکلات صبحانه ۳ قاشق غذاخوری
  • فندوق خرد شده یا گرانولا ۲ قاشق غذاخوری
  • کره بادام زمینی ۲ قاشق غذاخوری

سوشی موز با طعمی عالی

طرز تهیه سوشی موز مقوی

ابتدا باید برای تهیه سوشی موز مقوی یک عدد نان لواش را بردارید و بر روی سطح کار بگذارید، حال ۳ قاشق غذاخوری شکلات صبحانه را بر روی نان لواش بریزید و با استفاده از لیسک یا قاشق آن را بر روی نان کاملا پخش کنید. سپس پوست موز را جدا کنید.

در این مرحله موز را به طور کامل، ابتدای نان لواش بگذارید و به آرامی شروع به رول کردن و بعد از اینکه رول کردن تمام شد کره بادام زمینی را روی رول بریزید و با استفاده از لیسک و یا قاشق آن را تا سراسر سوشی پخش کنید تا کاملا آغشته به کره شود.

در مرحله آخر فندوق های خرد شده و یا مغزیجات مورد علاقه خورد شده را بر روی رول بریزید تا به آن بچسبد و بعد رول را به اندازه های دلخواه برش دهید، ظرفی مناسب بردارید و رول ها را درون آن بچینید و با استفاده از انواع میوه ها مانند توت فرنگی دور ظرف را تزئین کنید. نوش جان.

طرز تهیه سوشی موز خوشمزه

اگر کارامل موجود بود از آن هم برای تزئین ظرف و سوشی استفاده کنید و به صورت ضربدری بر روی ظرف بریزید و برای مشاهده طرز تهیه سوشی کیک خوشمزه با طعم و ظاهر های متفاوت بر روی لینک قرار گرفته شده در مطلب کلیک کنید.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *