ژوئن 17, 2024

فینگرفود ها انواع مختلف و بسیاری می دارند که به هر غذایی که سبک کوکو و یا سمبوسه داشته باشد و به راحتی تهیه شود، فینگر فود می گویند. همانطور که گفته ایم فینگر فود ها در مدت زمان بسیار کمی و با استفاده از مواد اولیه مختلفی تهیه می شوند. راتا اسفناج یک فینگرفود سبزیجات است که طرز تهیه راتا اسفناج با راحت ترین روش در این مطلب قرار گرفته شده است.

همانطور که گفته ایم فینگر فود انواع مختلفی از جمله سیب زمینی نودلی، فینگر فود کباب و چیکن فینگر دارد. اگر می خواهید این سه فینگر فود خوشمزه و لذیذ را در مدت زمان کمی و با بهترین طعم تهیه کنید کافی است تا بر روی لینک های قرار گرفته شده در مطلب کلیک کنید. برای سرو راتا اسفناج می توان از انواع سس های متفاوت به دلخواه استفاده کرد. در تهیه راتا اسفناج به دلخواه می توانید از سبزیجات دیگری استفاده کنید.

راتا اسفناج، فینگر فودی ساده

 

مواد لازم

  • سیر داغ ۳ حبه
  • پیاز داغ ۲ قاشق غذا خوری
  • اسفناج پخته شده ۳۰۰ گرم
  • ذرت ۲ قاشق سوپ خوری
  • نان تست به مقدار لازم
  • نمک به مقدار لازم
  • فلفل سیاه به مقدار لازم
  • پنیر لبنه به مقدار لازم

راتا اسفناج خانگی

 

طرز تهیه راتا اسفناج لذیذ

ابتدا برای تهیه راتا اسفناج باید تابه ای مناسب را بدون روغن بر روی حرارت قرار دهید. سپس اسفناج پخته شده از قبل را به همراه پیاز داغ، سیس داغ و ذرت درون تابه بریزید تا آب اسفناج کشیده شود. در آخر باید نمک و فلفل سیاه به تابه بی افزایید و تابه را از روی حرارت کنار بگذارید تا خنک شود.

برای تهیه راتا اسفناج باید از قالب منوپرشن استفاده کنید. برای این کار نان های تست را با کاتر برش دهید طوری که داخل قالب های منوپرشن جای بگیرند. در ادامه مخلوط اسفناج را با استفاده از قاشق بر روی نان های تست بگذارید و فشرده کنید اما تا لبه پر نکنید.

طرز تهیه راتا اسفناج خوشمزه

روی اسفناج ها را با استفاده از پنیر لبنه پر کنید و سپس روی آسانسوری قالب را قرار دهید و فشرده کنید. حالا می توان راتا های اسفناج را از قالب در آورد و در ظرف مناسبی قرار داد. راتا اسفناج را به همراه انواع سس های مختلف سرو کنید. دقت داشته باشید که با استفاده از هر طرح قالب منوپرشن می توان این راتاهای خوشمزه و ساده را تهیه کرد و فرقی ندارد که گرد، مربعی و یا شکل های دیگر باشد.

منبع : آرگا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *