دسامبر 11, 2023

خمیر یکی از اصلی ترین مواد اولیه برای تهیه پیتزا است که بدون آن نمی توان پیتزا را تهیه کرد. پیتزا یکی از غذاهای فست فودی بسیار محبوب است که هم پیتزا را و هم خمیر را می توان به راحتی در خانه تهیه کرد. اگر می خواهید در خانه به روشی کاملا آسان خمیر پیتزا را تهیه کنید باید طرز تهیه این خمیر را در این مطلب مشاهده کنید. ما در این مطلب طرز تهیه خمیر پیتزا با ماست را قرار داده ایم.

پیتزا انواع مختلفی مانند پیتزا خورشیدی و پیتزا یونانی دارد. از مزایای این خمیر این است که به خوبی پف می کند و دارای بافتی خوب می شود. می توان با استفاده از چند مواد اولیه ساده و ماست دارای یک خمیر پیتزا بسیار خوب شد. معمولا مواد های اولیه تهیه خمیر آرد،شکر،نمک، خمیر مایه و روغن می باشد که با استفاده از این ها به علاوه ماست می توان دارای یک خمیر با بافت بسیار عالی شد. در صورت نیاز می توان مواد اولیه را یو و یا دو برابر کرد.

خمیر پیتزا با ماست و پفی عالی

مواد لازم

  • تخم مرغ ۱ عدد
  • ماست ۱/۲ پیمانه
  • آرد ۱ و نیم پیمانه
  • نمک ۱ قاشق چای خوری
  • بکینگ پودر ۱ قاشق چای خوری
  • روغن مایع ۲ قاشق سوپ خوری

طرز تهیه خمیر پیتزا با ماست

ابتدا درون کاسه ای ماست، نمک، آرد، بکینگ پودر، روغن و تخم مرغ را بریزید و با استفاده از یک قاشق مخلوط کنید. پس از مخلوط کردن کمی خمیر را با دست ورز دهید تا دارای حالتی چسب ناک شود. این خخمیر فوری است و برای همین نیازی به استراحت ندارد. از این خمیر برای تهیه پیتزا استفاده کنید و خمیر را بر روی سینی و یا قالب پهن کنید. بهتر است ابتدا خمیر را چنگال بزنید و حدود ۵ دقیقه در فر قرار دهید تا کمی پخته شود و بعد سس بزنید و مواد پیتزا را بر روی آن بریزید. نوش جان

طرز تهیه خمیر پیتزا با ماست با بافتی خوب

همانطور که مشاهده کردید در این مطلب طرز تهیه این خمیر فوق العاده عالی را با ماست برای شما قرار دادیم. بهتر است این خمیر را به صورت نازک برای پیتزا پهن کنید زیرا پف آن خیلی خوب است. اگر می خواهید برای این خمیر پیتزایی تهیه کنید ما پیتزا مرغ خامه ای را پیشنهاد می کنیم.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *