ژوئن 16, 2024

حلیم یک غذای ایرانی محبوب است که به شیوه های مختلفی تهیه می شود. شما می توانید در این بخش با طرز تهیه حلیم لوبیا قرمز آشنا شوید. این نوع حلیم رسپی جدیدی دارد که مطالعه می کنید.

اگر می خواهید یک حلیم خوشمزه تهیه کنید. حتما در لینک با طرز تهیه حلیم زاهدانی و حلیم کرمانشاهی آشنا شوید. این حلیم ها طعم فوق العاده ای دارند.

طرز تهیه حلیم لوبیا قرمز

مواد اولیه:

  • لوبیا قرمز: ۱ پیمانه
  • آب قلم یا آب گوشت: ۱ لیتر
  • بلغور گندم: نصف پیمانه
  • گوشت قرمز: ۲۰۰ گرم
  • برگ بو و دارچین: به میزان لازم
  • پیاز: ۲ عدد
  • فلفل، زردچوبه، نمک: به میزان لازم
  • کره: به میزان لازم

طرز تهیه حلیم لوبیا قرمز:

این آش محلی طعم عالی داشته و بسیار راحت تهیه می شود. ابتدا باید از شب قبل لوبیاها را در آب خیس کنید. چند مرتبه آب لوبیا را عوض کرده تا نفخ آن از بین برود. از  ساعت قبل از پخت هم باید بلغورها را خیس کرده و بعد درون قابلمه بریزید.

دستور تهیه حلیم لوبیا قرمز

حالا باید گوشت ها را آماده کنید. مقداری پیاز، چوب دارچین، برگ بو را کنار گذاشته و بعد از این کمی گوشت را درون تابه با روغن یا کره تفت داید به گوشت اضافه کنید. این ادویه ها طعم عالی به غذای شما می دهد.

حالا بعد از تفت دادن این ادیوه ها با گوشت باید مقداری فلفل و زردچوبه هم اضافه کنید. حالا به گوشت کمی آب جوش اضافه کرده و روی یک حرارت ملایم بگذارید تا گوشت به خوبی پخته شود.

در این مرحله از طرز تهیه حلیم لوبیا قرمز باید زمان دهید تا گوشت ها پخته شود و بعد مقداری نمک هم اضافه کنید. لوبیا و بلغورها را نیز باید در ظرفی به طور جداگانه بپزید. بعد از لعاب دار شدن حبوبات می توانید، آن را به گوشت ها اضافه نمایید.

مواد حلیم لوبیا قرمز

آب گوشت را جدا کرده و گوشت ها را ریش ریش کنید و بعد به حبوبات اضافه کرده و خوب هم بزنید. بعد آب گوشت را اضافه نمایید. حالا باید یک میکسر برداشته و مواد را به خوبی با یکدیگر ترکیب کرده تا کشدار و حلیمی شوند. حالا حلیم شما آماده است و می تواند یک طعم و مزه عالی داشته باشد.

مدت زمان پخت این حلیم  ساعت است. این آش هر قدر روی حرارت ملایم خوب هم زده شود، کشدار شده و طعم بهتری دارد. این حلیم را در صورت دلخواه می توانید با ترکیب شکر و دارچین هم سرو نمایید. این رسپی ویژه این نوع حلیم می باشد.

منبع : آرگا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *