دسامبر 11, 2023

طرز تهیه حلوای خرمالو با یک رسپی ویژه در این بخش قرار داده شده است که می توانید با نحوه تهیه این نوع حلوای ویژه آشنا شوید. این حلوا طعم و مزه ای فوق العاده داشته و شما می توانید با نحوه تهیه این نوع حلوا آشنا شده و برای پذیرایی در مهمانی ویژه خود استفاده کنید.

تهیه انواعی از حلواهای خانگی را می توانید در این بخش با یک رسپی ویژه تهیه کنید. طرز تهیه حلوا سوهان و حلوا آویشن نیز در لینک قرار داده شده است.

روش پخت حلوای خرمالو

مواد اولیه:

  • خرمالو درشت: ۴ لیوان
  • روغن: ۵ قاشق غذاخوری
  • ارد: ۱ لیوان
  • گلاب: ۳ قاشق غذاخوری
  • کره: ۵۰‌ گرم
  • هل: ۲ عدد
  • شکر: ۴ قاشق غذاخوری
  • آب: ۱/۲ لیوان

طرز تهیه حلوای خرمالو:

خرمالو را پوست کنده و با استفاده از گوشتکوب و یا غذاساز خوب میکس کنید. دانه های هل را نیز درون آن بکوبید. می توانید از پودر هل کوبیده شده نیز برای این نوع حلوا استفاده نمایید. حالا نوبت به آماده شدن‌این شربت‌ می رسد.

دستور حلوای خرمالو

شکر را درون قابلمه‌ای ای ریخته و مقداری هل به آن اضافه کنید. پوره های خرمالو را نیز در این قسمت اضافه کرده و روی حرارت بگذارید تا مواد به آرامی تفت خورده و ترکب شود. بعد از تفت خوردن نیز مقداری گلاب به آن اضافه کنید.

حالا سراغ تهیه کردن آرد بروید. آرد را چند مرتبه الک کرده و درون تابه ای مقداری تفت داده تا بوی خامی آن از بین برود. بعد از اینکه آرد مقداری تغییر رنگ داده از روی حرارت برداشته و مجدد الک کنید. با این‌ کار حلوای شما بافت‌ بهتری خواهد داشت.

مقداری روغن و کره ذوب شده نیز به آن اضافه نمایید و خوب هم زده تا ترکیب آن یکدست باز شود. شربت تهیه شده را در قسمت پیش اضافه کرده و به آرامی هم زده تا مواد با یکدیگر ترکیب شوند‌ در نهایت نیز مواد را با یکدیگر ترکیب کرده و درون ماسوره بریزید.

طرز تهیه حلوای خرمالو

بهتر است تا بعد از سرد شدن این کار را انجام دهید. درون ماسوره ریخته و در ظرفی بریزید. به حلوای خود شکل داده و درون سینی مورد نظر خود سرو نمایید. این حلوای خانگی طعم عالی داشته و با این شیوه نیز می توانید انواعی دیگر از حلواهای خانگی خوشمزه را داشته باشید.

حلوای هویج نیز به هین سادگی و با همین رسپی تهیه می شود. شما می توانید طعم و مزه ای فوق العاده از این حلوای خانگی را تجربه کنید. برای این کار بهتر است تا از حرارت کم برای تفت دادن حلوا استفاده کرده همچنین اگر می خواهید، حلوای شما بافت خوبی داشته باشد، باید آن را در مرحله اول الک کرده و در مرحله بعدی نیز باید بعد از تفت خوردن آرد آن را الک نمایید.

تفت دادن آرد روی حرارت ملایم نیز موجب شده تا هم بوی خامی آرد شما از بین برود و هم اینکه نسوزد. پس توجه داشته باشید که برای تفت دادن آرد خود باید از حرارت ملایم استفاده نمایید. این حلوای خوشمزه را با یک شیوه عالی تهیه خواهید کرد. شما در آرگا انواع دیگر حلوای خانگی تهیه می کنید.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *