می 20, 2024

برای داشتن یک ترشی در کنار انواع غذاها با طعم و مزه ای فوق العاده می توانید در این بخش طرز تهیه ترشی فلفل کبابی را مطالعه کنید. این ترشی که به شیوه کبابی تهیه می شود دارای یک رسمی ساده بوده و شما با این شیوه می توانید انواعی دیگر از ترشی های کبابی را نیز داشته باشید.

اگر می خواهید، نمونه های متنوعی از ترشی های خانگی را داشته باشید در لینک می توانید با طرز تهیه ترشی تابستانی و ترشی گلپر آشنا شوید.

تهیه ترشی فلفل کبابی

مواد اولیه:

  • فلفل سبز: ۱ کیلوگرم
  • سرکه: ۱ و نیم لیوان
  • نمک: ۱ قاشق غذاخوری
  • آب جوشیده و سرد شده: ۱ و نیم لیوان
  • سیر: چند حبه
  • ترخون، نعنا، مرزه: به میزان دلخواه

طرز تهیه ترشی فلفل کبابی:

تهیه این نوع ترشی ساده بوده و شما تنها در چند مرحله می توانید یک ترشی با طعم کبابی فوق العاده داشته باشید. برای این ترشی باید ابتدا مواد را به خوبی شسته و درون آبکش قرار دهید تا آب اضافی آن خارج شود. بعد از اینکه سبزیجات شما به خوبی خشک شد، می توانید فلفل ها را به سیخ کشیده و بعد روی منقل آن را به سادگی کباب کنید.

دستور تهیه ترشی فلفل کبابی

برای کباب کردن این مواد می توانید از شعله گاز هم استفاده کنید. در هر صورت شما می توانید به شیوه های گوناگونی این مواد ترشی را کباب نمایید. بعل از اینکه مواد را کباب کردید به سراغ مراحل دیگر تهیه ترشی بروید.

برای این ترشی بهتر است تا از فلفل های درشت تر استفاده کنید. استفاده از فلفل های درشت موجب شده تا کبابی کردن مواد برای شما راحت تر باشد. حالا در این بخش فلفل های کباب شده را درون شیشه قرار داده و لا به لای آن را نیز با استفاده از سبزیجات معطر و سفرهای حبه شده پر کنید.

مقداری نیز نمک و ادویه دلخواه به آن اضافه نمایید. در این قسمت نیز سرکه و آب جوشیده شده سرد را روی مواد ریخته و بعد از اینکه هوای موجود در شیشه ها با خوبی خارج شد، می توانید درب شیشه را محکم بسته و درون یخچال یا یک محیط خنک قرار دهید.

طرز تهیه ترشی فلفل کبابی

این ترشی را می توانید بعد از چند روز سرو کنید. در صورتی که می خواهید مزه کبابی و زغالی درون ترشی های شما باشد می توانید از این روش برای تهیه دیگر انواع ترشی نیز استفاده کنید.

طرز تهیه ترشی فلفل کبابی با این روش هم ساده بوده و هم اینکه شما می توانید در کمترین زمان یک ترشی با طعم و مزه ای متنوع داشته باشید که در کنار انواع غذا سرو خواهد شد.

اگر می خواهید، ترشی شما طعمی متناسب داشته یعنی نه زیاد تند و نه شیرین باشد، می توانید از ترکیب فلفل تند و فلفل سبز ساده استفاده کنید.برای زیباترین شدن این ترشی می توانید از فلفل قرمز و فلفل دلمه ای های رنگی نیز استفاده نمایید.

در صورتی که می خواهید این ترشی را برای پذیرایی در مهمانی خود سرو کنید، مواد ترشی را به خوبی ساطوری کرده و حتی می توانید از بادمجان کبابی نیز در این ترشی استفاده کنید.

منبع : آرگا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *