دسامبر 11, 2023

ترشی یکی از چاشنی های محبوب در سراسر جهان است که با استفاده از انواع میوه ها و یا سبزیجات تهیه می شود. آماده کردن انواع ترشی بسیار راحت و در عین حال خوشمزه است. ترشی ها به غذاها طعم بهتری می دهند و می توان در کنار انواع غذاهای لذیذ و خوشمزه مانند آبگوشت و غذاهای دیگری که با استفاده از نان یا برنج سرو می شوند، سرو کرد. طرز تهیه ترشی تابستانی در این مطلب قرار دارد.

در سایت آرگا می توان با طرز تهیه انواع ترشی های مختلف، ساده و خوشمزه مانند ترشی گلپر و ترشی شیرازی آشنا شد. در این مطلب هم می توان با طرز تهیه یک ترشی تابستانی بسیار محبوب و خوش طعم که می تواند به غذا طعمی عالی و ترش مزه بدهد قرار گرفته شده است. این ترشی را باید در فصل تابستان تهیه کرد زیرا این میوه در فصل تابستان هستند.

ترشی تابستانی خوشمزه

مواد لازم

  • غوره ۲ کیلوگرم
  • نمک ۳ قاشق غذاخوری
  • آب جوشیده به مقدار لازم

طرز تهیه ترشی غوره با بهترین طعم

ابتدا برای تهیه ترشی غوره با بهترین طعم باید انگور های مناسبی را برای تهیه این ترشی انتخاب کنید. برای مثال می توان از انگور های بی دانه و بزرگتر استفاده کرد که بسیار مناسب برای تهیه این ترشی می باشد. دانه های بزرگ انگور باعث جذاب تر شدن ترشی می گردد.

در این مرحله غوره ها را با دقت از خوشه ها جدا کنید و درون آبکشی مناسب بریزید. سپس بعد از اینکه تمام غوره ها را از خوشه جدا کردید، غوره ها را در آبکش شتستشو دهید و بعد کنار بگذارید تا آب اضافی به طور کامل از بین برود. دقت کنید که هیچ آب بر روی غوره نباشد.

اگر مقداری آب بر روی غوره و یا ظرفی که غوره را در آن تهیه می کنید وجود داشته باشد ترشی تان کپک می زند. در ادامه غوره ها را درون شیشه های مورد نظر بریزید و بعد ۱ قاشق غذا خوری نمک بر روی هر شیشه بریزید. حالا آب که جوشیده را کنار بگذارید تا سرد شود.

آب جوشیده سرد شده را در شیشه های غوره و دارای نمک بریزید تا حدی که تقریبا شیشه پر شود. سپس درب شیشه را به خوبی و محکم ببندید. شیشه ها را در محلی خنک و خشک نگهداری کنید. پس از چند روز می توان این ترشی خوشمزه را همراه غذا سرو کرد.

ترشی تابستانی غوره با طعمی عالی

ترشی غوره را می توان به همراه انواع خورش و یا غذاهای نانی سرو کرد که بستگی به سلیقه شما دارد. اگر می خواهید طرز تهیه انواع ترشی های خوشمزه با آسان ترین روش را مشاهده کنید بر روی لینک قرار گرفته شده در مطلب کلیک نمایید.

منبع : آرگا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *