می 20, 2024

اوتمیل یکی از روش های بسیار راحت برای تهیه پیش غذا یا صبحانه مقوی می باشد. اوتمیل با استفاده از انواع مغزیجات، انواع میوه ها و شیر تهیه می شود. برای تهیه این صبحانه مفید نیاز به مواد اولیه چندان زیادی ندارید و در مدت زمان بسیار کمی می تواند دارای یک صبحانه خوشمزه و مقوی شوید. می توان اوتمیل را از شب قبل برای فردا صبح تهیه کرد که در زمان صرفه جویی کنید چون این اوتمیل یخچالی است و در یخچال نگهداری می شود. طرز تهیه اوتمیل یخچالی با راحت ترین روش در این مطلب وجود دارد.

اوتمیل انواع مختلف و خوشمزه دیگری به جز اوتمیل یخچالی دارد که می توان به اوتمیل هلو، اوتمیل رژیمی و صبحانه پروتئینی اشاره کرد. برای تهیه این دو اوتمیل  و صبحانه پروتئینی خوشمزه می توانید بر روی لینک های قرار گرفته شده در مطلب کلیک کنید تا طرز تهیه آن ها را با راحت ترین روش مشاهده کنید. اوتمیل یخچالی نوعی اوتمیلی است که به راحتی تهیه شده و در یخچال نگهداری می شود. برای تزئین اوتمیل یخچالی از انواع میوه ها مانند موز و یا حتی توت فرنگی به دلخواه استفاده کنید. در صورت نیاز به اوتمیل یخچالی بیشتر می توان مواد اولیه را یک و ۲ برابر کرد.

اوتمیل یخچالی مقوی

مواد لازم

  • شیر ۱ پیمانه
  • جو پرک ۲ سر ۱/۲ پیمانه
  • پودر کاکائو ۱ قاشق چای خوری
  • عسل ۱ قاشق چای خوری
  • دارچین ۱/۴ قاشق چای خوری
  • کره بادام زمینی به دلخواه ۱ قاشق غذا خوری
  • دانه چیا به دلخواه ۱ قاشق غذا خوری
  • توت فرنگی و موز به دلخواه

اوتمیل یخچالی با طعمی عالی

طرز تهیه اوتمیل یخچالی خوشمزه

ابتدا برای تهیه باید ظرفی که می خواهید در آن اوتمیل را سرو کنید بردارید. سپس جو را در همان ظرف بریزید. حالا شیر را به همراه پودر کاکائو در ظرف بریزید و با استفاده از قاشق هم بزنید تا پودر کاکائو باز شده و گلوله نشود. به دلخواه می توان شیر را به صورت گرم و یا سرد ریخت.

در ادامه کره بادام زمینی، دانه چیا، عسل و دارچین را هم به ظرف بی افزایید و در حد مخلوط شدن هم بزنید. پس از هم زدن اوتمیل، موز و یا توت فرنگی را به صورت حلقه ای برش دهید و به دلخواه روی اوتمیل بچینید. البته می توان از میوه های فصل مانند سیب و … استفاده کرد.

طرز تهیه اوتمیل یخچالی خوشمزه

اگر می خواهید اوتمیل خنک باشد باید برای مدتی در یخچال قرار دهید تا هم خنک شود و هم در زمان مناسب سرو کنید. دقت داشته باشید که باید درب ظرفی که در آن اوتمیل ریخته اید را ببندید تا بوی یخچال را به خود نگیرد و تازه بماند.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *