جولای 22, 2024

اسنک شکلاتی یکی از بهترین و خوشمزه ترین میان وعده ها می باشد که این میان وعده خوشمزه با استفاده از مواد اولیه کمی و خیلی راحت تهیه می شود. برای تهیه اسنک شکلاتی، چهار مواد اولیه کافی است که با داشتن آن ها می توان یک میان وعده بسیار عالی تهیه کرد. این دسر بسیار مناسب برای میان وعده، مهمانی های کوچک و جشن تولد ها می باشد. این دسر علاوه بر خوشمزه بودن مفید و مقوی هم می باشد. طرز تهیه اسنک شکلاتی با راحت ترین روش در این مطلب قرار گرفته شده است.

در سایت آرگا علاوه بر طرز تهیه این دسر عالی می توان با طرز دسر های مختلفی مانند محلبی توت فرنگی و محلبی کاراملی آشنا شد. دسر شکلاتی به دو روش تهیه می شود. در روش اول باید موز را از وسط تکه کرده و در شکلات تخته ای تلخ بزنید تا به صورت کامل بر روز موز را شکلات بگیرد و در روش دوم می توان همین کار را با موز های حلقه حلقه شده کرد. برای تزئین می توان از انواع مغزیجات مانند گردو حرد شده، پودر نارگیل و … استفاده کرد. با استفاده از مواد اولیه کمی می توان تعداد زیادی از این دسر تهیه کرد ولی در صورت نیاز مواد اولیه را یک و یا دو برابر کنید.

اسنک شکلاتی با روشی راحت

مواد لازم

  • موز ۲ عدد
  • شکلات تخته ای تلخ به مقدار لازم
  • کره بادام زمینی به مقدار لازم
  • پودر نارگیل به مقدار لازم

اسنک شکلاتی با تزئین

طرز تهیه اسنک شکلاتی با راحت ترین روش

ابتدا برای تهیه اسنک شکلاتی باید موز ها را به صورت حلقه ای ریز کنید و بعد با استفاده از چاقو بر روی یک موز مقداری کره بادام زمینی بمالید و بعد یک موز دیگر را بر روی کره بادام زمینی قرار دهید به طوری که کره وسط دو موز قرار بگیرد و بعد موز ها را به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه درون فریزر قرار دهید تا سرد بشود.

شکلات تلخ را درون کاسه ای بریزید و بر روی حرارت غیر مستقیم مانند حرارت کتری قرار دهید تا ذوب شود. پس از گذشت ۳۰ دقیقه موز ها را از یخچال خارج کنید و با استفاده از خلال دندان و یا چنگال موز ها را به خوبی به شکلات تلخ آغشته کنید. برای تهیه از شکلات های تخته ای دیگر هم می توان استفاده کرد.

طرز تهیه اسنک شکلاتی خوشمزه

قبل از اینکه موز ها از حالت یخ زدگی و یا خنکی در بی آیند، پس از غلتاندن در شکلات باید سریعا موز ها را در پودر نارگیل بغلتانید. پس از اینکه موز ها به خوبی در پودر نارگیل غلتانده شدند، دسر را در یخچال قرار دهید تا شکلات سفت شده و ببندد. برای این کار ۱ ساعت زمان نیاز است.

منبع : آرگا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *