می 20, 2024

یکی از شیرینی های بسیار خوب که شما می توانید آن را سریعا در خانه تهیه کرده و برای مهمانی های خودمانی از آن ها استفاده کنید استروپ وافل می باشد. در ادامه طرز تهیه استروپ وافل را برایتان بررسی می کنیم و شما می توانید با این شیرینی بیش تر آشنا شوید.

دستور تهیه استروپ وافل

مواد لازم برای استروپ وافل

 • آرد نیم کیلو گرم
 • کره ذوب شده ۲۵۰ گرم
 • شکر ۱۵۰ گرم
 • مخمر های خشک شده  ۴ و نم قاشق چای خوری
 • شیر ولرم ۶۰ میلی لیتر
 • تخم مرغ بزرگ یک عدد

مواد لازم برای مواد میانی این شیرینی

 • ملاس ۳۵۰ گرم
 • شکر قهوه ای ۲۰۰ گرم
 • کره دو قاشق غذا خوری
 • نمک به اندازه کم
 • دارچیین یک قاشق غذا خوری

آشنایی با ملاس

ملاس یکی از عصاره های غلیظ شده تیره و چسبناکی می اشد که در روند تهیه شکر از چغندر قند و یا نیشکر تهیه می شود. در واقع این اسم یکی از اسم های فرانسوی می باشد و معنای انگلیسی آن عسل می باشد. کیفیت این ماده به رسیده بودن نیشکر و چغندر قند و همچنین مراحل استخراجش بستگی دارد و در کارخانه ها از این ماده استفاده های زیادی می شود. رنگ این ماده می تواند از قهوه ای سوخته تا سیاه باشد.

دستور تهیه استروپ وافل

طرز تهیه استروپ وافل

برای تهیه وافل ها باید ابتدا مخمر ها را با شکر مخلوط نمایید و ۱۰ دقیقه به آن ها زمان بدهید تا به عمل بیاید. کره و تخم مرغ را با مخمر ها ترکیب کنید و هم بزنید تا مخمر ها از لختگی خارج شوند. بعد از این که تخم مرغ ها را خوب هم زدید می توانید آرد را به آرامی به آن ها بیفزایید و هم بزنید تا ترکیب شما یکدست شود.

خمیری که بدست می آید را در کاسه ای بگذارید و روی ان را بپوشانید و ۴۵ دقیقه زمان استراحت به آن بدهید. این کار به حجیم تر شدن خمیر های شما کمک شایانی می نماید. در این میان می توانید مواد میانی وافل ها را تهیه کنید.

برای تهیه مواد میانی باید تمامی مواد را با یک دیگر ترکیب کرده و روی حرارت قرار دهید و بگذارید که غلیظ شده و شکرش کاملا ذوب شود. قالب وافل را گرم کنید و آن را کمی چرب نماید و از خمیر خود به اندازه توپ تنیس بردارید و روی قالب پهن نمایید. درب دستگاه را ببندید تا زمانی که دیگر بخاری از این دستگاه خارج نشود.

وافل های آماده شده را با استفاده از قاشق و یا چنگال از روی قالب جدا کنید و تا زمانی که گرم می باشد به صورت دایره ای برش دهید. در واقع سرد شدن خمیر امکان ریز شدن و خرد شدن آن را در حین برش زدن به همراه خواهد داشت.

خمیر وافل را با استفاده از چاقوی اره ای مناسب از وسط به دو نیم تقسیم کرده و وسط آن را از مواد میانی که تهیه کردید قار دهید. استروپ وافل ها را می توانید حدودا دو الی سه روز درون یخچال نگه داری نمایید و همراه چای و یا قهوه آن را سرو نمایید.

طرز تهیه استروپ وافل

اگر در تهیه ملاس مشکل داشتید می توانید از مواد جایگزین استفاده کنید و این مواد جایگزین برای ملاس شکر ذرت و یا عسل می باشد. در ادامه شما می توانید با کلیک بر روی لینک طرز تهیه شیرینی کعک عربی و طرز تهیه شیرینی لوز نارگیلی دستور پخت شیرینی های دیگر را نیز مشاهده کرده و تنوع شیرینی را در خانه خود ایجاد کنید.

منبع : آرگا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *