جولای 20, 2024

ایسنا/مازندران نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه معرفی نخبگان و ظرفیت فعلی به نسل جوان از ضروریات است گفت: درست است افتخارات گذشته بی‌نظیری داشتیم اما فراموش نکنیم جوانان ما امروزه چندین برابر گذشته افتخارکسب کردند اما هنوز نتوانستیم این ظرفیت ارزنده را به خوبی معرفی کنیم.

آیت الله محمدباقرلائینی امروز در نخستین همایش ملی “بابل شهر دارالمومنین” که در دانشگاه علوم پزشکی بابل برگزار شد، اظهار کرد: این همایش فرصت مناسبی است تا مردم از سبقه دینی، علمی و ایمانی گذشتگان خود مطلع شوند.

وی افزود: گرچه سبقه دینی، علمی و فرهنگی گذشته شهربابل برجسته است اما امروزه مهم‌ترین امری که این شهرستان را شاخص کرده حماسه آفرینی در دفاع از دین و کشور بوده که این ویژگی هویت دارالمومنین را تقویت کرده است.

وی با اشاره به اینکه باید ابعاد مختلف هویت دارالمومنین به نسل جدید معرفی شود ادامه داد: نسل جدید ما باید بداند امروزه جوانان ما در ۳۰ رشته علمی سرآمد دنیا هستند و جزو ۶ کشور برتر دنیا هستیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران یادآور شد: ما موفق نبودیم در سه و چهاردهه به مردم تفهیم کنیم که این ملت همچنان با استعداد است و چند برابر گذشته افتخارآفرینی می‌کند.

وی به نقش موثر روحانیت در جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: روحانیت نقش مهمی در حفظ و صیانت از انقلاب دارند.

شهرهای مازندران هویت میوه‌ای گرفته است

امام جمعه بابل با اشاره به اینکه مازندران دارای سبقه تاریخی، علمی و دینی برجسته‌ای است، گفت: این همه هویت را فراموش کردند به شهر و دیار خود هویت میوه‌ای می‌دهند و سعی دارند برند شهر خود را به میوه پیوند بزنند.

حجت الاسلام حسن روحانی نیز اظهار کرد: مهم ‌ترین عامل تغییر در جامعه دمیدن روح ایمان در آن جامعه است که دیدار ما با نام امیرالمومنین و آهنگ علوی هویت گرفت و دچار تحول عظیم شد.

وی افزود: وجود علما، سوابق دینی و تاریخی مشترک بین شهرهای مازندران تفکیک شهرها را مشکل کرده است زیرا همه شهرهای مازندران دارای هویت ارزنده تاریخی هستند که باید آن را بررسی و احیا کنند.

امام جمعه بابل تصریح کرد: توت فرنگی، انار، انجیز و بهارنارنج و… از نعمت‌های خداوند هستند که باید برای آنها شاکر باشیم ولی این هویت شهرهای ما با سبقه و تمدن دیرینه ارزشمند نیست بلکه صفات و ارزش‌هایی که مردم آن منطقه با آن شناخته می‌شوند هویت آن شهر است که باید بررسی و به آن بپردازند.

ضرورت معرفی نخبگان مازندران به جامعه

وی یادآور شد: هدف از برگزاری این همایش احیای هویت دینی و ایمانی این شهر در مقابل تهاجم فرهنگی سنگینی که به جامعه اسلامی وارد شده است هستیم.

وی ادامه داد: این همایش فرصتی است که به مرور و اندک اندک این هویت ها را تقویت کنیم تا این میراث ارزنده به فراموشی سپرده نشود.

روحانی خاطرنشان کرد: شهر بابل سه هزار روحانی داشته است گذشتگان زحمت کشیدن و حفط و احیا ان را به عهده ما گذاشتند.

کسب رتبه دوم کشوری در رتبه بندی تایمز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز با اشاره به اینکه از نظر داشتن تعداد متخصصان خصوصی و عمومی رتبه نخست کشور را داریم، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی بابل نخستین دانشگاه شمال کشور است که در رتبه بندی تایمز بعد از تبریز رتبه دوم کشور را به خود اختصاص دادیم.

سیدعلی مظفرپور با اشاره به اینکه ۱۴۲۶ تخت دولتی برای ارائه خدمات داریم تصریح کرد: میزان اشغال تخت این شهرستان بیش از ۸۵ درصد است که ناشی از خدمات دهی به بیماران خارج استان و حتی خارج کشور است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *