می 20, 2024


ایسنا/سمنان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: طرح ها و فعالیت های جهاددانشگاهی خوشحال کننده و امیدوار کننده است، اقداماتی که در جهت ارائه خدمات علمی، پژوهشی، فرهنگی و آموزشی انجام می شود بسیار ارزشمند و مفید است.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی امروز ۱۸ اردیبهشت ماه در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان با بیان اینکه جهاددانشگاهی یک نهاد انقلابی و مورد وثوق و اطمینان مقام معظم رهبری است، بر ضرورت بهره گیری تمام مدیران و مسوولان از تفکرات جهاددانشگاهی در جهت توسعه و پیشرفت کشور و استان تأکید کرد.

وی همچنین افزود: مقام معظم رهبری در بیانات و سخنرانی های خود مطالبی را به عنوان دغدغه و نگرانی مطرح می کنند و لازم است جهاددانشگاهی برای بر طرف کردن این دغدغه و نگرانی ها با برنامه ریزی درست ورود کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان مسائل و مشکلات مربوط به جوانان و افزایش حس مسئولیت پذیری در جوانان را یکی از دغدغه های مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: لازم است جهاددانشگاهی با انجام طرح های پژوهشی، فرهنگی و آموزشی در این حوزه کمک کند.

حجت الاسلام و المسلمین مطیعی بحث اشتغال و مهارت افزایی جوانان را یکی دیگر از دغدغه های مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: جهاددانشگاهی با تجربه خوبی که در حوزه آموزش های اشتغال محور دارد حتماً به طور جدی در این حوزه اقدام کند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در بیانات خود به نقش و جایگاه جمهوری اسلامی در نقشه جدید جهانی اشاره می کنند، لازم است در این حوزه نیز جهادانشگاهی ورود کند تا خواسته ها و دغدغه های مقام معظم رهبری بر طرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان اضافه کرد: این سه دغدغه و نگرانی مقام معظم رهبری که چندین بار مطرح شده ولی تا کنون مغفول مانده است، جهاددانشگاهی با تفکرات انقلابی و جهادی که دارد می تواند به این موضوعات ورود و راه چاره پیدا کند.

حجت الاسلام و المسلمین مطیعی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری که می فرمایند ” اعتماد به جوانان و افراد با تجربه به همراه توکل به خدای متعال و اخلاص نیت برای خدا، اساس کار است” ادامه داد: رهبر انقلاب اسلامی بارها و بارها در سخنان خود بر لزوم استفاده از جوانان تاکید کرده‌اند و به مساله جوانان و حضور آنها در عرصه‌های مختلف پرداخته‌اند، جهاددانشگاهی از جمله جاهایی است که در این حوزه عملکرد خوبی داشته است و می تواند به عنوان الگو مطرح شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *