جولای 21, 2024

علاقه و توجه مردم به فست‌فودها روزبه‌روز در حال افزایش است و این در حالی است که مصرف فست‌فودها خطرات متعددی را به همراه خواهند داشت.

ضررهای فست فودها

معمولاً در دنیای مدرن امروزی مردم به دنبال غذاهایی هستند که سریع‌تر و راحت‌تر درست شوند و طعم خوشمزه‌تری داشته باشد. در نتیجه بیشتر به فست‌فود روی می‌آورند، اما فست‌فود نه‌تنها شما را چاق می‌کند، بلکه عامل ایجاد بیماری‌های کشنده نیز است که مجله اینترنتی دلتا در این مطلب به ضررهای فست فودها اشاره می‌کند تا شاید در خوردن آن‌ها تجدید نظر کنید.

ضررهای فست فودها

در ادامه به بررسی آسیب‌های کشنده‌ای که برخی از فست فودها به بدن می‌رسانند صحبت می‌کنیم.

بیماری قلبی از ضررهای فست فودها

رژیم غذایی که در آن چربی اشباع بالایی وجود داشته باشد، عاملی برای ابتلا به بیماری قلبی خواهد بود. متخصصان هشدار می‌دهند که چربی اشباع را نباید بیش از ۱۳ گرم در طول روز مصرف کنید. در غیر این صورت خطر ابتلا به دیابت و چاقی و افزایش سدیم در بدن بالا می‌رود که همگی بسیار خطرناک هستند.

بیماری قلبی

سندروم متابولیک

مطالعات زیادی نشان می‌دهند که استفاده از نوشابه‌های حاوی قند که معمولاً با فست‌فود همراه هستند، عامل ایجاد سندروم متابولیک هستند. سندروم متابولیک وضعیتی است که باعث فشارخون بالا، قند خون بالا و تری گلیسیرید بالا و کاهش کلسترول خوب در بدن می‌شود و چربی دور شکم را نیز افزایش می‌دهد، همچنین خطر ابتلا به بیماری قلبی، دیابت و آلزایمر را بالا خواهد برد.

سندروم متابولیک

ضررهای فست فودها، دیابت نوع ۲

چاقی، خوردن بیش از حد قند و مصرف زیاد غذاهای فراوری شده همگی عاملی برای افزایش خطر دیابت نوع ۲ هستند. در چنین حالتی بدن نمی‌تواند به شکل مناسب قند خون را فراوری کند، زیرا بدن نسبت به انسولین مقاوم می‌شود. انسولین هورمونی است که کارهای حیاتی بدن را انجام می‌دهد.

دیابت نوع 2

فشارخون بالا

فست‌فودها چربی، کالری و سدیم بالایی دارند و فشارخون را به‌شدت بالا می‌برند. مصرف زیاد آن خطر ابتلا به فشارخون را افزایش می‌دهد و همچنین عامل حمله قلبی و سکته خواهد بود. مطالعات نشان می‌دهند افرادی که بیشتر از فست‌فود استفاده می‌کنند، فشارخونشان تا حد زیادی از افراد معمولی بیشتر است.

فشارخون بالا

سرطان

مطالعات نشان می‌دهند که مصرف زیاد قند و شکر و غذاهای فراوری شده مثل فست‌فود، عامل افزایش خطر ابتلا به سرطان است. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۸ نشان داده که مصرف فست‌فود تا ۱۰ درصد خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد. طبق نتایج این مطالعه بیشتر افراد، درگیر سرطان سینه، می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این فواید میخک برای بدن شما را شوکه می‌کند! را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *