آوریل 12, 2024

ایسنا/گلستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از کشف قاچاق چوب آلات جنگلی در شهرستان رامیان و زخمی شدن دو جنگلبان خبرداد.

حمید سلامتی بعداز ظهر چهارشنبه ۲۳ فروردین در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: ماموران حفاظتی شهرستان رامیان ۲۸ روز در سطح جنگل‌های این شهرستان در کمین بوده و در عملیاتی در روز چهارشنبه ۲۳ فروردین توانستند سه نفر از عاملان قاچاق چوب را دستگیر کنند.

وی با بیان اینکه نیروهای حفاظتی و جنگلبانان گلستانی ۲۴ ساعته در حال گشت زنی و مراقبت از منابع ملی هستند، افزود: قاچاقچیان چوب به دو نفر از جنگلبانان حمله ور شدند که بر اثر جراحات وارده دو نفر راهی بیمارستان شده و از ناحیه سر و انگشت دچار شکستگی شدند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان ادامه داد: دو نفر از جنگلبانان با نام‌های اصغر سمیعی و مجید کوه نشین مصدوم شده و چهار تن از نیروهای جنگلبانانی با نام‌های حمزه سمیعی، نجاتعلی کوه نشین و محمدرضا کاغذلو در این درگیری مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

عیسی گلبینی مفرد، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان هم توضیح داد: در این قاچاق دو بار نیسان که شامل درختان توسکا بود، کشف و ضبط شد و متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی خواهند شد.

وی با بیان اینکه از قاچاقچیان سه نفر دستگیر شده‌اند و تعدادی به سمت شاهرود متواری شدند، تصریح کرد: با فرماندهی یگان حفاظت شاهرود و نیروی انتظامی آن شهرستان هماهنگ شده است تا بتوانیم بقیه عاملان را هم شناسایی کنیم.

گلبینی مفرد گفت: از هم استانی‌های عزیز نیز انتظار می‌رود در صورت مشاهده مواردی از این دست مراتب را به شماره تماس ۱۵۰۴ و ۱۳۹ با یگان امداد جنگل و مرتع در میان بگذارند.

ضرب و شتم ۶ جنگلبانان توسط قاچاقچیان چوب در جنگل رامیان/ ۳ نفر دستگیر شدند

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *