جولای 22, 2024


مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از آغاز طرح ملی تامین و توزیع شیر در مدارس تهران پس از ۶ سال توقف خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا کریمیان در مراسم افتتاحیه آغاز طرح تامین و توزیع شیر در مدارس شهر تهران که در دبستان پسرانه میلاد نور منطقه ۹ شهر تهران برگزار شد گفت: با توجه به سند تحول بنیادین و تربیت تمام ساحتی دانش‌آموزان، توزیع شیر در مدارس نویدبخش تقویت سلامت جسمی و ذهنی دانش‌آموزان است که اجرای این طرح مفید و ضروری، پس از ۶ سال توقف با اهتمام دولت سیزدهم در سال تحصیلی ۱۴۰۲ محقق شده است.

کریمیان بر فرهنگ سازی توزیع و مصرف شیر همراه با اجرای برنامه‌های فرهنگی برای نسل برومند ایران قوی تاکید کرد.

گفتنی است؛ دانش‌آموزان دورۀ ابتدایی شهر تهران در روز‌های یکشنبه و چهارشنبه هر هفته در مدرسه شیر دریافت خواهند کرد.

طرح توزیع شیر رایگان در مدارس از سال ۱۳۷۹ آغاز شد و با اجرای آن، ۷۰ نوبت شیر در طول سال تحصیلی در میان دانش‌آموزان ابتدایی توزیع می‌شد، اما به‌مرور، از میزان توزیع شیر در مدارس کاسته و در نهایت در سال ۱۳۹۶ نیز اجرای آن به‌دلیل تأمین نشدن اعتبار در سراسر کشور متوقف شد.

لازم به ذکر است پس از این وقفه طولانی، در دولت سیزدهم و با دستور رئیس جمهور توزیع شیر رایگان در مدارس ابتدایی از سر گرفته شد به طوریکه بنابر اظهارات علی فرهادی سخنگوی وزارت آموزش و پرورش، تا پایان سال ۱۴۰۲ مبلغ ۲۵۰۰ میلیارد تومان تامین اعتبار برای توزیع شیر مدارس لحاظ شده که در وجه استان‌ها قابل واریز است که این مبلغ از سوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها تامین شد.

این در حالیست که به‌روی پاکت‌های شیر نیز پیام‌های فرهنگی، سلامتی و بهداشتی با رویکرد دانش آموزی درج می‌شود. جنس پاکت‌های شیر غیرقابل فروش هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *