جولای 21, 2024


ایسنا/مازندران رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اظهار اینکه قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه نسبت به شناسایی ۱۱ هزار زوج نابارور و برنامه ریزی جهت درمان آنان در راستای افزایش و جوانی جمعیت اقدام کرد، گفت: باید در این زمینه برنامه جامعی داشته باشیم.

فرهاد غلامی شامگاه دوشنبه در دیدار اعضای هیئت رئیسه دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل با استاندار مازندران با گرامیداشت یاد شهدای سلامت دانشگاه، موفقیت در کنترل کرونا را مدیون جانفشانی کادر درمان و بهداشت دانست و افزود: استان مازندران از بزرگترین شبکه بهداشتی و درمانی کشور است.

وی با عنوان این که تبدیل وضعیت ۸۲۱ نفر در سال گذشته در بخش‌های مختلف ستادی و تابعه دانشگاه انجام شد، اظهار کرد: از ۲۱ پروژه حوزه سلامت با اعتباری بالغ بر هفت هزار میلیارد ریال در هفته دولت ۱۴۰۱ بهره برداری شد و بیش از ۴ هزار میلیارد ریال برای خرید تجهیزات در سال گذشته تخصیص داده شد.

غلامی یادآور شد: همچنین نیمی از بدهی‌های سال گذشته سویه شد و میزان بدهی ۱۲ هزار میلیارد ریالی به ۶هزار میلیارد ریال کاهش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان این که در سال گذشته در راستای طرح لایحه خدمت، ۴۶ برنامه ملاقات عمومی برگزار شد و ۱۸۱۰ بازدید از مراکز و پروژه‌های حوزه سلامت استان انجام شد، افزود: همچنین برنامه ریزی لازم برای اجرای ۱۵ پروژه حوزه سلامت در بحث مولد سازی صورت گرفت.

این مسئول زمان بهره برداری از بیمارستان ۲۲۲ تختخوابی تنکابن را شهریور ماه ذکر کرد و گفت: بیمارستان رازی قائم‌شهر در اردیبهشت ماه و عملیات ساخت بیمارستان ۱۱۰۰ تختخوابی تا نیمه اول اردیبهشت ماه سال جاری آغاز می‌شود.

راه اندازی دانشکده طب سنتی و توانبخشی

غلامی با اذعان به اینکه در زمینه کنترل بیماری دیابت، فشار خون و سرطان‌ها در سال ۱۴۰۱ فعالیت‌های خوبی انجام شد، خاطرنشان کرد: اجرای پرونده الکترونیک در سطح یک به طور کامل انجام شد و سطح دو در حال تکمیل است همچنین در حوزه آموزش، مجوز راه اندازی ۱۰ رشته جدید دریافت شد و راه اندازی دانشکده طب سنتی و توانبخشی از برنامه‌های مهم معاونت آموزشی است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *