دسامبر 10, 2023


ایسنا/سمنان آیین رونمایی از سه محصول فناورانه و دانش بنیان جهاددانشگاهی استان سمنان همزمان با هفته دولت و با حضور وزیر کشور و عاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی کشور برگزار می شود.

علی منصفی راد در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: عصر امروز در حاشیه افتتاح مرکز تخصصی به نژادی دام سبک جهاددانشگاهی استان سمنان، از سه محصول فناورانه و دانش بنیان از تازه ترین دستاوردهای پژوهشگران این نهاد نیز رونمایی می شود.

وی از  کود گرانل آهسته رهش، به عنوان یکی از این محصولات نام برد و افزود: این کود حاوی ترکیبات مغذی و کانی های معدنی به منظوراصلاح بستر و کاهش شوری خاک است.
منصفی راد از مالچ معدنی زیست سازگار با محیط زیست به عنوان دیگر محصول این نهاد انقلابی نام برد و خاطرنشان کرد: مالچ معدنی زیست سازگار با محیط زیست اثرگذاری بالایی در تثبیت خاک و کنترل ریزگردها دارد.

رئیس جهاددانشگاهی از تولید زئوتیمول در قالب یک طرح فناورانه دیگر در این نهاد خبر داد و خاطرنشان کرد: این محصول تولید شده در جهاددانشگاهی استان، یک افزودنی خوراک دام با خاصیت آنتی بیوتیک ارگانیک است.

وی با اشاره به اینکه این پروژه عصر امروز در دربند مهدیشهر افتتاح می شود گفت: افتتاح مرکز تحقیق و توسعه و دبیرخانه علمی قطب دامپروری، بازدید از نمایشگاه دستاوردها و طرح های فناورانه و دانش بنیان جهاددانشگاهی استان سمنان، افتتاح  آزمایشگاه تخصصی کشت سلول و جنین و… از جمله برنامه این مراسم است.

منصفی یادآوری کرد: این مراسم عصر امروز با حضور وزیر کشور، معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی، استاندار، ائمه جمعه و مدیران و مسوولین استانی در شهرستان مهدیشهر استان سمنان برگزار می شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *