ژوئن 24, 2024


ایسنا/خراسان جنوبی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: سهمیه آرد استان به وضعیت سال گذشته و قبل از کسر سهمیه‌ها بازگشت و برای تامین آرد نانوایی‌ها هیچ مشکلی نداریم.

جواد اشرفی، امروز یکشنبه ۲۱ خرداد در نشست کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان استان گفت: برای اصلاح قیمت نان باید آنالیز لازم در این خصوص انجام شود و یکی از مواردی که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد، قیمت نان در استان‌های همجوار و هم‌تراز از نظر درآمدی است.

به گزارش ایسنا، وی اظهار کرد: با توجه به دغدغه‌ای که نانوایان استان درخصوص اصلاح نرخ نان دارند با وزارت کشور در این زمینه صحبت شد تا به لحاظ همسان‌سازی و متناسب‌سازی نرخ نان با استان‌های همجوار در کارگروه همسان‌سازی گندم، نان و آرد استان این موضوع مطرح شود.

معاون استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه از سال‌های گذشته عقب ماندگی در این زمینه در استان وجود داشت افزود: نرخ انواع نان در این کارگروه مشخص شد اما نیاز به تایید وزارت کشور دارد که بعد از انجام این کار، نرخ جدید انواع نان در خراسان جنوبی اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی بیان کرد: در این کارگروه مباحثی درخصوص دغدغه‌مندی افراد جامعه در زمینه کیفیت نان مطرح شد و برای این منظور کارگروه ویژه‌ای در استان با حضور نمایندگان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی، سازمان حمایت از مصرف کننده، استاندارد، اداره کل غله و بازرگانی و سازمان جهاد سازندگی تشکیل خواهد شد.

اشرفی گفت: با توجه به اینکه بعضی از کشورها گندم مازاد دارند که آن را به جاهای دیگر ترانزیت می‌کنند و کارخانه‌های آرد استان هم از ظرفیت لازم برای ورود گندم برخوردار هستند، بررسی شد که با هدف صادرات آرد تولیدی در صورت امکان، اقدامات مورد نیاز انجام شود.

وی تصریح کرد: با وجود برگشت سهمیه آرد استان به وضعیت سال گذشته، نانوایان استان دغدغه‌ای نسبت به تامین سهمیه آرد خود نباید داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: اختیار برخورد تعزیراتی با نانوایی‌های خراسان جنوبی به استان واگذار شده و با توجه به اینکه در گذشته سامانه “نانی نو” نسبت به کسر سهمیه نانوایی‌ها در صورت تخلف اقدام می‌کرد، تصمیم‌گیری در زمینه برخورد تعزیراتی یا کسر سهمیه آرد در استان انجام خواهد شد.

انتهای پیام 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *