می 23, 2024


ایسنا/قزوین امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: امروز رئیس جمهور ایران با عزت و احترام وارد دمشق شده و آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها و صهیونیست‌ها که می‌گفتند باید بشار اسد برود، با این سفر تحقیر شدند.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه قزوین که امروز ۱۵ اردیبهشت در مسجدالنبی (ص) برگزار شد، ضمن تبریک هفته معلم، اظهار کرد: پدران، مادران، معلمان عزیز همواره باید دانش‌آموزان را به ارزش‌های دینی سفارش کنند، معلم اگر بخواهد به لحاظ علمی مفید و مؤثر باشد باید از تقوا برای دانش‌آموزان بگوید، فرزندان مردم را با قرآن و ولایت ائمه (ع) آشنا کند و پایه‌های ایمانی آنان را محکم کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: اگر بخواهیم استخوان‌بندی اعتقادی فرزندان ما در مدارس خوب شکل بگیرد، باید شخصیت‌شان با تقوا، قرآن، نماز و ایمان محکم شود تا بتوانند آینده درخشان کشور را رقم بزنند، چرا که این دانش آموزان در سال‌های آینده به استاد دانشگاه، معلم، کارگر، مهندس و پزشک تبدیل می‌شوند.

وی با اشاره سفر رئیس جمهور کشورمان به سوریه خاطرنشان کرد: زمانی مدافعان حرم با تهدید و سختی بایستی از گوشه‌ای وارد سوریه می‌شدند و حتی رزمندگان به صورت ناشناس می‌رفتند اما امروز سربلندیم و خدا را شکر می‌کنیم که رئیس جمهور ایران اسلامی با عزت و احترام وارد دمشق شده و آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها و صهیونیست‌ها که می‌گفتند باید بشار اسد برود، با سفر رئیس جمهور ایران اسلامی که با آن استقبال گرم مردم سوریه همراه شد، تحقیر شدند و خدا را به خاطر این عزت و سربلندی شاکر هستیم.

آیت الله عابدینی تأکید کرد: فایده‌های اقتصادی و تجاری و فایده عزت و قدرت نظامی، سیاسی و دیپلماسی سفر رئیس‌جمهور به سوریه بسیار است، باید تولیدات کارخانه‌های ما با این تعاملات اقتصادی بیشتر شود؛ برای بازسازی ویرانه‌هایی که آمریکا، انگلیس، سعودی‌ها و صهیونیست‌ها در آنجا ایجاد کردند باید نیروهای کار و مهندسان ما برای خدمت به آن مردم محروم، درآمدزایی و ارزآوری در سوریه حضور یابند تا به این ترتیب هم اقتصاد کشورمان ساماندهی شود و هم یک مملکتی را از ویرانی و فقر نجات دهیم.

امام جمعه قزوین درخصوص اهمیت نماز جمعه گفت: بنده شاهد هستم برخی خانواده‌ها همراه با فرزندان خود و به صورت خانوادگی در حال ورود به مسجد بودند، ما بابت این موضوع خوشحالیم و به آن افتخار می‌کنیم، این روزها به همت عزیزان آموزش و پرورش و نهادهای دیگر بیش از گذشته شاهد حضور نوجوانان به صورت خانوادگی در نماز جمعه هستیم، این‌ها برکات زندگی ماست.

آیت‌الله عابدینی در پایان اظهار کرد: امیدواریم دعای امام زمان (عج) و دعای همه بندگان صالح خدا موجب برکت زندگی، سلامتی و رحمت خدا برای آن‌هایی باشد که به حضور در نماز جمعه اهتمام دارند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *