ژوئن 16, 2024


فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: شرایط فضای مجازی نشان می‌دهد که دشمن حرکتی را شروع کرده تا احساس ناامنی در سیستان و بلوچستان بوجود بیاورد که این احساس ناامنی از خود ناامنی بدتر است.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه، سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در همایش سران طوایف، مولوی‌ها و فرماندهان دسته‌های رزمی منطقه جنوب شرق اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون‌ شاهد برخی از تحرکات در منطقه بوده‌ایم؛ به طوری که تمام عناصر ضدانقلاب، منافقین و حتی پ.ک.ک و گروه‌های تجزیه طلب که‌ در جغرافیای دیگری از کشور فعالیت دارند به دنبال این هستند که سیستان و بلوچستان را ناامن نشان دهند چون نظام دارد در این منطقه جهت توسعه استان تلاش می‌کند و برنامه‌های دولت در این منطقه نشان دهنده این موضوع است.

وی بیان کرد: نگذاریم که این دور پرشتاب خدمت رسانی دولت در سیستان و بلوچستان سرعتش کم و یا قطع شود و ما که در این منطقه ساکن هستیم مسئول تأمین امنیت اینجا خواهیم بود و شما بزرگان این استان هستید و می‌توانید خیلی تأثیرگذار باشید و از بروز خیلی از اتفاقات جلوگیری کنید.

فرمانده نیروی زمینی سپاه تاکید کرد: ما هم به شما اعتماد کردیم و مسئولیت تأمین امنیت منطقه را به شما داده‌ایم. دشمنان و بدخواهان به دنبال این هستند که ما نیروهایی را از مرکز بیاوریم و اینجا را به یک منطقه بسته نظامی تبدیل و بعد روی این مساله موج سواری کنند که ببینید نظام منطقه را نظامی کرده و مسائل دیگر؛ ولی ما نباید اجازه چنین کاری را به آنها بدهیم. ما به شما اعتماد داریم شما هم قابلیت و هم ظرفیت این را دارید که امنیت منطقه را تأمین کنید.

وی افزود: ما نباید اجازه دهیم فرزندانمان و خودمان در زمین وسیعی که دشمن برای ما تعریف کرده با توپ دشمن بازی کنیم.

سردار پاکپور تصریح کرد: با توجه به اینکه شما ساکن این منطقه هستید و اشراف کامل اطلاعاتی بر جغرافیای زمین خود دارید باید جلوی بسیاری از اتفاقات را بگیرید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اتفاقات اخیر سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: چهار نفر از مأموران راهنمایی و رانندگی ما را شهید کردند در حالی که آنها تنها نیروهای اداری بودند و یا دو نفر از ماموران توزیع غذا را در منطقه تفتان به شهادت رساندند در حالی که مسلح نبوده و با لباس شخصی مشغول توزیع جیره غذایی کارکنان بودند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به اقدامات و دشمنی‌های آمریکا علیه ملت ایران افزود: اطلاع دقیقی داریم از اینکه آمریکایی‌ها با گروه‌های معاندی که حتی مربوط به این منطقه از کشور هم نمی‌شود، جلسات و ارتباطاتی برقرار کرده و در حال برنامه‌ریزی برای ناامنی در این منطقه هستند.

وی ادامه داد: وضعیتی که آمریکایی‌ها دارند به گونه‌ای است که رژیم صهیونیستی که قلب سیاست منطقه‌ای آمریکایی‌ها بوده الان تنهاست چون نگاه آمریکایی‌ها به جنگ اوکراین معطوف شده و در عراق، سوریه و لبنان هم نتوانسته‌اند توفیقی کسب کنند.

سردار پاکپور افزود: آمریکایی‌ها در مقابله با ایران چند تا موضوع را دارند دنبال می‌کنند؛ از جمله اینکه جمهوری اسلامی ایران چه عناصر برتری سازی دارد که مانع توسعه سیاست‌های آن‌ها شده و اولین چیزی که می‌گویند این است که نفوذ منطقه‌ای و توان نظامی ایران را که از عوامل بازدارنده هستند سلب کنند که تاکنون نتوانسته‌اند و هرگز نخواهند توانست این کار را انجام دهند.

وی به انزوای سیاسی آمریکا در منطقه و جهان اشاره کرد و گفت: آیا در بحث انزوای سیاسی توانستند ما را در انزوا قرار دهند؟می‌بینید که شرکای اقتصادی‌شان یکی یکی دارند از آنها جدا می‌شوند و احساس کرده‌اند که تا دیر نشده باید روابط سیاسی خود را با ایران سر و سامان دهند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه خطاب به سران طوایف، مولوی‌ها و فرماندهان دسته های رزمی گفت: وظیفه ما این است که صحنه را ترسیم کنیم و ببینیم چه اتفاقاتی دارد می‌افتد.
وی ادامه داد: الان با طیفی از تهدیدات نیمه سخت و نرم دشمن مواجه هستیم با اتفاقاتی که در فضای مجازی دارد رخ می‌دهد به طوریکه جای شهید و جلاد را عوض می‌کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *