مارس 28, 2023


ایسنا/لرستان معاون اجرایی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: سالانه ۳۵ میلیون نفر در جهان به بیماری‌های غیر واگیر مبتلا می‌شوند.

رضا پیری علم در جلسه کالاها و خدمات آسیب‌رسان به‌سلامت که امروز ۲۱ اسفندماه در معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه نزدیک به ۷۶ درصد بار بیماری‌ها به علت بیماری‌های غیرواگیر است، اظهار کرد: سالانه ۳۵ میلیون نفر در جهان به بیماری‌های غیر واگیر مبتلا می‌شوند.

وی تصریح کرد: تأثیر مصرف کالاهای آسیب‌رسان به‌سلامت، سبب بروز بیماری‌های غیرواگیر نظیر سرطان، فشارخون، بیماری‌های قلبی و عروقی و تنفسی می‌شود.

معاون اجرایی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تأکید بر اینکه تمام مسائل و موضوعات مرتبط با سلامت در حوزه اختیارات دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارت بهداشت نیست، خاطرنشان کرد: مسئولان دیگر سازمان‌ها نیز با توجه به وظیفه قانونی خود بایستی برای تأمین سلامت جامعه تلاش کرده و با مجموعه نظام سلامت همکاری کنند.

پیری علم اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی متولی سلامت مردم است و یکی از وظایف آن، این است که هرسال کالاهای آسیب‌رسان به‌سلامت را مشخص و موارد منع تبلیغ را نیز به صداوسیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام می‌کند.

وی بیان کرد: در همین زمینه انتظار جدی از دستگاه‌ها و ادارات را داریم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *