جولای 25, 2024


ایسنا/کرمانشاه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه از برنامه ریزی برای تکمیل زنجیره ارزش عسل در شهرستان صحنه خبرداد. 

عبدالوحید محمدی امروز(اول تیر) در نشست شورای اداری شهرستان صحنه، بااشاره به قطب بودن این شهرستان در تولید عسل، اظهار کرد: علیرغم اینکه شهرستان صحنه رتبه اول تولید عسل را در استان دارد، اما فاقد یک واحد فرآوری مناسب برای آن است. 

وی ادامه داد: البته طی سالهای گذشته یک واحد فرآوری و بسته بندی خوب در شهرک صنعتی این شهرستان احداث شده که به صورت نیمه کاره مانده است، لذا  تکمیل آن را به عنوان یک اولویت در نظر گرفته ایم. 

معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه با تاکید بر لزوم تکمیل زنجیره ارزش عسل در این شهرستان، عنوان کرد: باتوجه به ظرفیت هایی که این شهرستان در حوزه عسل دارد و به یک برند برای آن تبدیل شده، لذا تکمیل زنجیره ارزش این محصول  در دستور کار قرار دارد. 

وی در ادامه از موافقت شهرداری صحنه برای احداث میدان میوه و تره بار این شهرستان هم خبرداد و گفت: در این راستا قرار شد تا شهرداری دو میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این پروژه اختصاص دهد و زمین مورد نیاز آن هم از طریق مسکن و شهرسازی تامین شود.

به گفته این مسئول، قرار است با تامین زمین، این پروژه ظرف مدت ۶ ماه به بهره برداری برسد تا محلی برای عرضه میوه و تره بار و کالاهای اساسی و تنظیم بازار شهرستان باشد.   

وی در ادامه به بازدیدهایی که طی سفر به صحنه از واحدهای تولیدی این شهرستان داشته هم اشاره کرد و افزود: مجتمع فرآوری محصولات ذرت صحنه با عنوان ایلیا ذرت از جمله واحدهای صنایع تبدیلی در این شهرستان است که می تواند در حوزه کشاورزی آن پیشران باشد. 

محمدی به مشکل تامین سرمایه در گردش این پروژه برای آغاز بکار آن اشاره کرد و گفت: بررسی مشکلات این واحد تولیدی را در دستور کار قرار داده ایم و به دنبال رفع آن هستیم. 

وی در ادامه با بیان اینکه طی سالهای گذشته اولین روستا بازار استان در شهرستان صحنه راه اندازی شده، گفت: متاسفانه علیرغم اینکه زمینی با وسعت مناسب برای این مکان اختصاص یافته تا توسعه پیدا کند، اما در ماه های گذشته بخشی از این زمین ها را برای مسکن ملی سازمان جهادکشاورزی اختصاص داده اند که در این زمینه در حال پیگیری رفع این مشکل هستیم. 

معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه در ادامه از پیشرفت ۸۵ درصدی فاز اول پروژه ذوب آهن شهدای شهرستان صحنه هم خبرداد و گفت: موانعی پیش روی افتتاح و راه اندازی این پروژه وجود دارد که بزودی برای رفع آن اقدام خواهیم کرد. 

وی تاکید کرد: برای فاز دوم این پروژه نیاز به تسهیلات است که امیدواریم به عنوان یکی از پروژه های در اولویت استان دور دوم سفر رییس جمهور در نظر گرفته شود. 

محمدی در ادامه به مشکل تامین آب برخی از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی این شهرستان اشاره کرد و گفت: در این راستا با موافقت آب منطقه ای بزودی میزان تخصیص آب واحدهای تولیدی این شهرک افرایش پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *