ژوئن 6, 2023


ایسنا/زنجان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه زنجان تیرماه میزبان ششمین جشنواره بین المللی غذای اکو – جاده ابریشم خواهد بود، گفت: جشنواره بین‌المللی غذا با هدف تبادل فرهنگی بین کشورهای عضو اکو – جاده ابریشم برگزار خواهد شد.

سیدسعید صفوی، صبح امروز (۱۲ اردیبهشت‌ماه) در جمع خبرنگاران، گفت: استان زنجان در ششمین جشنواره بین‌المللی غذای اکو جاده ابریشم، میزبان کشورهای عضو اکو و جاده ابریشم خواهد بود که هر کشور، غذاهای ویژه منطقه‌ای خود را ارائه می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، با اشاره به اینکه جشنواره در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کاسپین زنجان برگزار خواهد شد، افزود: مراسم افتتاحیه ۱۵ تیر مصادف با عید غدیر خم خواهد بود که دلیل انتخاب این روز برای برگزاری این جشنواره بین‌المللی اهمیت دادن انسان‌ها به مقوله سلامتی است.

این مسئول گفت: این جشنواره بین‌المللی فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری و صنایع دستی استان زنجان است که علاوه بر معرفی ظرفیت‌های گردشگری و آداب و رسوم سنتی مردم زمینه‌ساز نشاط اجتماعی است. علاوه بر ارائه غذا به منظور آشنایی بیشتر بازدیدکنندگان با فرهنگ ملل مختلف، پوشش سنتی و صنایع‌دستی همان کشورها نیز در این جشنواره‌ها معرفی خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان در خصوص زمان و مکان برگزاری ششمین جشنواره بین المللی غذای اکو – جاده ابریشم، بیان کرد: غرفه‌های این جشنواره طی سه روز از ساعت ۱۷ لغایت ۲۲ برپاخواهد شد و در کنار آن نیز برنامه‌های فرهنگی و هنری از جمله جشن، موسیقی سنتی، نمایشگاه صنایع‌دستی، تورهای گردشگری، ورک‌شاپ و … تدارک دیده شده است.

وی تصریح کرد: این رویداد ظرفیتی بی‌نظیر برای جذب گردشگران بین‌المللی و خارجی به ویژه از کشورهای عضو اکو است و امیدواریم در رویداد پیش‌رو استان زنجان میزبان شایسته برای میهمانان و مسافران داخلی و خارجی باشد.

گفتنی است، اولین جشنواره غذاهای کشورهای اکو – جاده ابریشم همراه با دهمین جشنواره ملی آش ایرانی سال ۹۳ در زنجان برگزار شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *