ژوئن 2, 2023

شواهد نشان می‌دهد که برنامه‌های رژیم گروهی یا لاغری گروهی می‌توانند گزینه‌های مؤثر و قابل قبولی را برای افراد دارای اضافه وزن ارائه دهند و روز به روز در حال افزایش است. به‌طور متوسط، افرادی که در برنامه‌های تمرینی و توصیه‌های غذایی گروهی شرکت می‌کنند تا شش ماه، 3.5 کیلوگرم بیشتر از افراد غیرشرکت‌کننده، وزن کم می‌کنند که از نظر بالینی مهم تلقی می‌شود.

بر اساس آمارهای پزشکی افرادی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند در معرض خطر بسیار بیشتری برای ابتلا به دیابت نوع 2، بیماری قلبی و سکته مغزی، مشکلات مفصلی و برخی سرطان‌ها هستند و نکته مهم اینجاست که خطرات مرتبط با چاقی را می‌توان با 5 درصد کاهش وزن به میزان قابل توجهی کاهش داد. از طرفی رویکردهای سبک زندگی گروهی برای کاهش وزن، پتانسیلی برای صرفه جویی در پول و استفاده از انرژی تیمی است.

به همین دلیل در برنامه غذایی دکتر کرمانی، یک رژیم جدید و جذاب را به شما معرفی می‌کنیم که انگیزه شما را برای کاهش وزن بالاتر برده و لذت‌بخش نیز خواهد بود: رژیم کاهش وزن گروهی به نام جام لاغری!

رژیم گروهی چیست؟

رژیم لاغری گروهی به این معنا است که شما یک تیم از افراد دارای اضافه وزن تشکیل می‌دهید یا عضو چنین تیمی می‌شوید و با توجه به نیاز بدن خودتان و همگام با باقی اعضا، در مدت زمان مشخص، از یک برنامه غذایی و ورزشی مشخص پیروی کرده و اضافه وزن خود را کم می‌کنید. از ویژگی‌های این نوع کاهش وزن می‌توان به این مواد مهم اشاره کرد:

انتخاب گروه

کار گروهی خوب به اعضای آن بستگی دارد. در لاغری تیمی بهتر است با افرادی همراه شوید که نزدیک به شما باشند و به راحتی بتوانید با هم در ارتباط باشید و همدیگر را حمایت کنید.

اولین جایی که باید به دنبال اعضای بالقوه گروه بگردید نزدیک خانه و خانواده و اقوام خودتان است. اگر شما در حال حاضر در خانواده و اعضای فامیل خود افراد دارای اضافه وزن را سراغ دارید چرا گروه لاغری تشکیل نمی‌دهید و سبک زندگی سالم تری را در پیش نمی‌گیرید؟ همچنین می‌توانید از دوستان یا همکاران‌تان که مشکل چاقی دارند بخواهید شما را در تیم لاغری همراهی کنند.

لاغری گروهی مانع شکستن رژیم کاشه وزن می‌شود و افراد تیم یاد می‌گیرند چگونه با چالش‌ها روبه‌رو شوند.

لاغری گروهی مانع شکستن رژیم کاشه وزن می‌شود و افراد تیم یاد می‌گیرند چگونه با چالش‌ها روبه‌رو شوند.

برای سهولت در برنامه‌ریزی، گروه حمایت از کاهش وزن را کوچک نگه دارید(چهار تا شش نفر) و خیلی نگران میزان وزنی که افراد باید از دست بدهند نباشید، بلکه نگران تعهد آنها برای داشتن زندگی بهتر باشید.

هدف مشترک باید خوردن وعده‌های غذایی سالم و متعادل و میان‌وعده‌ها باشد که به نوبه خود منجر به کاهش وزن یا مدیریت وزن می‌شود. ایده اصلی این است که پیروزی های یکدیگر را تشویق، حمایت و جشن بگیریم؛ هر چقدر هم که کوچک باشد.

دارای برنامه و اهداف مشخص

دقیقاً مشخص کنید که گروه حمایت از کاهش وزن چه زمانی، کجا و چگونه کار خواهد کرد. هر دو هفته یک‌بار ملاقات کنید و به طور روزانه در گروهی در فضای مجازی با هم در ارتباط باشید و برنامه‌های کاشه وزن را مرور و یادآوری کنید. این به هر فرد زمان کافی می‌دهد تا در بین جلسات روی اهداف خود کار کند و کشف کند که با چه موانعی روبرو می‌شود و از تجربیات هم تیمی‌هایش بهره ببرد.

اعضا به صورت فردی و به وقت خود باید هفته ای یک بار خود را وزن کرده و پیشرفت خود را ثبت کنند. یادتان باشد در جلسات گروهی حضوری از میان‌وعده‌های سالم از هم پذیرایی کنید.

همراهی پشتیبان تغذیه

آوردن سخنرانان مهمان برای کمک به آموزش گروه، ابزارهایی را در اختیار همه اعضای گروه پشتیبانی قرار می‌دهد که می توانند در سفرهای کاهش وزن خود از آنها استفاده کنند. درک اینکه چگونه انتخاب های غذایی شما بر پیشرفت شما تأثیر می گذارد، ضروری است. بنابراین باید یک متخصص یا مشاور تغذیه بر گروه نظارت داشته باشد.

در کاهش وزن گروهی هرکدام از افراد تیم زیر نظر مشاور و پشتیبان تغذیه برنامه غذایی متناسب با وزن خود را دریافت می‌کنند.

در کاهش وزن گروهی هرکدام از افراد تیم زیر نظر مشاور و پشتیبان تغذیه برنامه غذایی متناسب با وزن خود را دریافت می‌کنند.

حمایت و انرژی گروهی

دلیلی وجود دارد که شما این کار را به تنهایی انجام نمی‌دهید: نداشتن انگیزه یا تنبلی! پس به یکدیگر تکیه کنید و روزهای خوب و بد را به اشتراک بگذارید.

چالش‌های خود را مطرح کنید، زیرا احتمال زیادی وجود دارد که فرد دیگری در گروه لاغری با همین مشکل دست و پنجه نرم کند. درباره اینکه چگونه می‌توانید بر آن چالش ها غلبه کنید، فکر کنید.

اگر اعضا برای یافتن گزینه‌های غذایی سالم مشکل دارند یا برای رفتن به باشگاه الهام نمی‌گیرند، یک تبادل دستور غذای سالم ترتیب دهید یا نکات ورزشی را به اشتراک بگذارید.

campaign

رژیم دکتر کرمانی تنها رژیمیه که حسرت هیچ غذایی رو به دلت نمی‌ذاره کافیـه همیـن الان تصمیم بگیری که می‌خـوای وزنت رو کم کنی و به اون اندامی که همیشه آرزش رو داشتی برسی! از همین لحظه ما کنارتیم تا باهم به هدفت برسیم.

ثبت نام و دریافت رژیم
مشاوره خرید رژیم

لاغری گروهی به چه کسانی توصیه می‌شود؟

کاهش وزن یک فرآیند سخت، چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی است. این دلیلی است که بسیاری از افراد ممکن است پس از یک یا دو تلاش تسلیم شوند. به‌علاوه، اگر در خانواده‌ای که دیگران در آن چاق نیستند وزن کم کنید، سخت است که آنها شما را درک کنند که در چه شرایطی هستید.

با گروه‌های حمایت از کاهش وزن، یک سیستم حمایتی قوی خواهید داشت که می‌توانید با آن درمورد مبارزه‌های خود با وسوسه‌ها صحبت کنید و راهنمایی‌هایی در مورد نحوه گذر از موقعیت‌های مشابه به شما ارائه دهد. برنامه‌های کاهش وزن همچنین یک تنظیم گروهی ساختاریافته یا راهنمایی ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد با مشکلاتی که رخ می‌دهند مقابله کنید.

آیا لاغری گروهی موثر است؟

عضویت در یک گروه می‌تواند مزایای عمده‌ای داشته باشد، به‌ویژه وقتی صحبت از انگیزه کاهش وزن به میان می‌آید. هنگامی که شرکت‌کنندگان بخشی از یک برنامه کاهش وزن مبتنی بر گروه هستند، اغلب وزن بیشتری نسبت به زمانی که سعی می‌کنند به تنهایی ادامه دهند، کاهش می‌دهند. در ادامه فواید رژیم لاغری گروهی را شرح می‌دهیم:

احساس مسئولیت پذیری

زمانی که قوانینی وضع می‌شوند، به احتمال زیاد از آنها پیروی می‌کنید و می دانید که دقیقاً از شما چه انتظاری می‌رود. همچنین برای هر هفته، ماه یا نقاط عطف دیگر اهدافی تعیین خواهید کرد. این نه تنها اهداف دست یافتنی را برای شما فراهم می‌کند که باید روی آنها تمرکز کنید، بلکه شما را مسئول پیروی از قوانین و دستیابی به این اهداف می‌کند. شما نسبت به گروه احساس مسئولیت خواهید کرد که وظیفه خود را انجام دهید، زیرا دیگران نیز برای انجام وظیفه خود تلاش می‌کنند. پاسخگو بودن در برابر دیگران اغلب انگیزه‌ای بسیار قوی‌تر از پاسخگویی به خود است.

قابلیت اطمینان به مربیان و راهنمایان تیم

شما از مزایای مربیان و مشاوران تغذیه برای کمک در طول سفر کاهش وزن خود لذت خواهید برد. این امر به اعضای گروه این امکان را می‌دهد که برای اطلاعات و راهنمایی‌هایی که برای رسیدن به اهداف مورد نظر خود نیاز دارند به او تکیه کنید.

حتی بهتر از آن این است که اغلب این مربیان و راهنمایان، با سفر کاهش وزن خود دست و پنجه نرم کرده‌اند، بنابراین همان سؤالات و نگرانی‌هایی را داشته‌اند که شما دارید و اغلب پاسخ‌هایی برای کمک به شما برای عبور از آنها دارند. همچنین، شما فردی خواهید داشت که می توانید در مواقعی که به کمک بیشتر نیاز دارید، با او صحبت کنید.

رژیم گروهی مسوولیت‌پذیری و قدرت پاسخگویی و پایبندی افراد به رژیم را افزایش می‌دهد.

رژیم گروهی مسوولیت‌پذیری و قدرت پاسخگویی و پایبندی افراد به رژیم را افزایش می‌دهد.

انگیزه بهبود یافته

فایده دیگر لاغری گروهی افزایش انگیزه و نیرو برای ادامه مسیر کاهش وزن است. پیدا کردن انگیزه برای شروع سفر کاهش وزن و ماندن در مسیر، یکی از بزرگترین مسائلی است که منجر به شکست می‌شود. این امر به ویژه پس از یک یا دو شکست جزئی صادق است. یک برنامه گروهی نه تنها برای پاسخگو نگه داشتن شما وجود دارد، بلکه انگیزه لازم برای شروع و ادامه مسیر را در اختیار شما قرار می‌دهد.

گروه شما شامل افراد هم سن و سال شما می‌شود که عوامل محرک یکسانی دارند. همچنین، احتمالاً اعضایی در گروه خواهید داشت که در مسیر کاهش وزن خود به موفقیت دست پیدا می‌کنند و نتایج آنها می‌تواند به شما اطلاع دهد که هدف ممکن است.

رهایی از استرس

شروع یک برنامه کاهش وزن می‌تواند استرس‌زا باشد و استرس می‌تواند منجر به تولید بیش از حد کورتیزول شود که می‌تواند برنامه‌های کاهش وزن شما را خنثی کند. بسیاری از افرادی که در گروه‌های حمایتی کاهش وزن شرکت می‌کنند، می‌گویند که سفر کاهش وزن خود را کمتر استرس‌زا می‌دانند، زیرا این گروه به آنها کمک می‌کند تا با چالش‌ها کنار بیایند و زمانی که دیگران مشکلات مشابهی را تجربه می‌کنند، کمتر احساس شکست می‌کنند.

شرکت در رژیم لاغری گروهی باعث می‌شود بدون استرس و با لذت در کنار دوستان‌تان، وزن خود را کاهش دهید.

شرکت در رژیم لاغری گروهی باعث می‌شود بدون استرس و با لذت در کنار دوستان‌تان، وزن خود را کاهش دهید.

هنگام صحبت با اعضای گروه، بسیاری از اعضا احساس راحتی می‌کنند تا احساسات خود را به اشتراک بگذارند که می‌تواند راهی عالی برای تخلیه استرس اضافی باشد و به دست آوردن اهداف کاهش وزن آنها آسان‌تر باشد.

موفقیت مشترک

در طول سفر کاهش وزن شما، خانواده و دوستان اغلب در مورد اینکه چقدر خوب هستید و چقدر عالی هستید نظر می‌دهند، اما گاهی اوقات از این تعریف‌ها لذت نمی‌برید، زیرا احساس می‌کنید از شما حامایت و تعریف می‌کنند زیرا به شما اهمیت می‌دهند.

اما با داشتن یک محیط گروهی، موفقیت شما توسط دیگرانی که در تلاش هستند، جشن گرفته می‌شود، که می‌تواند پیروزی‌های شما را شیرین‌تر به نظر برساند. شما همچنین می‌توانید داستان‌های موفقیت شخصی خود را به اشتراک بگذارید و به شما این امکان را می‌دهد تا متوجه شوید که اهداف‌تان نزدیک هستند.

یکی از دلایلی که لاغری گروهی توصیه می‌شود، تنبلی و نداشتن انگیزه کافی در برخی افراد است.

یکی از دلایلی که لاغری گروهی توصیه می‌شود، تنبلی و نداشتن انگیزه کافی در برخی افراد است.

گروه‌های پشتیبانی آنلاین

اگر با برنامه‌های پرمشغله، شرکت در جلسات یا تنظیم برنامه‌ها در گروه لاغری برایتان دشوار است، می‌توانید در گروه‌های مجازی لاغری و چت آنلاین بهره ببرید.

شما همچنین می توانید به جای اینکه منتظر بمانید تا جلسه بعدی گروه برگزار شود، با افرادی که در گروه پشتیبانی خود هستند تماس بگیرید یا در مواقعی که بیشترین مشکل را دارید در گروه سوالات خود را بپرسید.

داستان رژیم گروهی دکتر کرمانی چیست؟

رژیم لاغری گروهی دکتر کرمانی همان رژیم 3 ماهه کاهش وزن است که حدود 12 کیلوگرم را طی این مدت کم خواهید کرد؛ با این تفاوت که به صورت تیمی برگزار می‌شود. یعنی شما اعضای تیم خود را مشخص کرده و زیر نظر پشتیان تغذیه، با هم و متناسب با نیازهای بدن‌تان، لاغر می‌شوید.

فایده این نوع رژیم گرفتن این است که هر کاری اگر با لذت و انگیزه همراه باشد بهتر نتیجه می‌دهد. به ویژه کاری مانند کاهش وزن که به انگیزه و صبر و زمان نیاز دارد تا به ثمر برسد.

با تیرِ رژیم گروهی دو تا نشان می‌زنید؛ هم لاغر می‌شوید و به تناسب اندام می‌رسید، هم با هم‌گروهی‌های خود رقابت می‌کنید و کار گروهی مسیر را هموارتر می‌کند و هم جایزه می‌گیرید! که خب شد یک تیر و سه نشان!

رژیم گروهی دکتر کرمانی برای تمام افرادی مناسب است که بارها برنامه لاغری را رها کرده‌اند.

رژیم گروهی دکتر کرمانی برای تمام افرادی مناسب است که بارها برنامه لاغری را رها کرده‌اند.

ویژگی‌های جام لاغری دکتر کرمانی

این رژیم مثل سایر رژیم‌های دکتر کرمانی دارای تنوع غذایی، پشتیبانی و امکان جایگزینی است اما فرق بزرگ این رژیم گروهی بودن، مدل رقابتی و جایزه داشتنش است. به علاوه در این رژیم حسابی به شما و هم‌تیمی‌هایتان خوش می‌گذرد.

 • رژیم سه ماهه
 • پشتیبانی در تلگرام
 • همراه با جایزه‌ی ویژه(5 میلیون تومان به قید قرعه)
 • پشتیبانی دائمی
 • ارتباط با کارشناس تغذیه
 • ارتباط با رکوردداران لاغری(حضور رکوردار در گروه)
 • 12 کاهش کیلو در سه ماه
 • افزایش اراده و انگیزه‌
 • تنوع غذایی
 • 7 وعده غذایی
 • روزمنو بودن
 • بدون ریزه‌خواری
 • پشتیبانی تلگرام و حضور افراد درگروه تلگرامی
 • پیام و توصیه روزانه در گروه تلگرام از سمت پشتیبان تغذیه
 • امکان چت با 2 کارشناس در یک ساعت مشخص در طول روز
 • برگزاری چالش در رژیم بصورت هفتگی
 • بدون شکست رژیم

رژیم دکتر کرمانی با بیش از 25سال سابقه‌ی درخشان در حوزه‌ی تغذیه و لاغری، بهترین گزینه برای داشتن سبک زندگی سالم و داشتن وزن ایده‌آل است.

در رژیم گروهی دکتر کرمانی چه اتفاقی می‌افتد؟

در مدت زمان سه ماهه رژیم جام لاغری و در گروه تلگرامی‌ای که شما و هم‌تیمی‌هایتان عضو هستید، برنامه‌های متنوعی برای افزایش انگیزه شما عزیزان تدارک دیده‌ایم مانند:

 • عکس از ترازو و وزن خود در بازه‌های زمانی مشخص
 • تعیین یک هدف برای رژیم و بیان آن در گروه
 • عکس از ترازو در ادامه مسیر و مقایسه یا وزن قبلی
 • برگزاری مسابقات پرسش و پاسخ و امتیاز گرفتن برای قرعه‌کشی و جایزه
 • صحبت درباره کار مثبتی که در رژیمت انجام دادی
 • در میان گذاشتن تجربیات، چالش‌ها و راهکارها با هم‌تیمی‌ها
 • صحبت با رکوردار
 • پرسش و پاسخ از پشتیبان
رقابت در کاهش وزن گروهی موجب افزایش انگیزه برای رسیدن به وزن متناسب می‌شود.

رقابت در کاهش وزن گروهی موجب افزایش انگیزه برای رسیدن به وزن متناسب می‌شود.

جام لاغری از کی شروع می‌شود؟

زمان برگزاری کمپین جام لاغری یا لاغری گروهی از 3 الی 10 خرداد ماه سال جاری می‌باشد و در این مدت می‌توانید ثبت‌نام کرده و وارد گروه کاهش وزن خود شوید.

هزینه شرکت در جام لاغری چقدر است؟

فقط 490 هزار تومان هزینه شرکت در رژیم 3 ماهه گروهی دکتر کرمانی است که برنامه غذایی کامل و جامعی را زیر نظر پشتیبان به شما و گروه‌تان ارائه می‌دهد.

آنچه از مقاله رژیم گروهی آموختیم:

کاهش وزن کار سخت و عزم راسخ زیادی را می‌طلبد، اما رژیم گروهی مسئولیت‌پذیری، انگیزه و حمایت بیشتر و قابلیت اطمینان بیشتری را برای شما فراهم می‌کند تا تمام ابزارهای لازم برای موفقیت در اهداف خود را در اختیار شما قرار دهد. همچنین در لاغری گروهی شعار ما آخر این مسیر برنده شدنه! و قرار ما این است که همه اعضای تیم به هدف خود که همان کاهش وزن درست و متناسب است برسند. علاوه بر این در رژیم کاهش وزن گروهی دکتر کرمانی هر شخص با توجه به اضافه وزن خودش برنامه و هدف خود را نشخص کرده و در کنار هم‌گروهی‌هایش به مسابقه کاهش وزن وارد می‌شود.

امتیاز کاربرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *