جولای 22, 2024


به مناسبت روز یزد، نسخه‌های خطی یزد و کتیبه‌های مرتبط با این سرزمین بررسی و از «استان یزد در سرزمین ما ایران»، کتاب منتشرنشده از زنده‌یاد مهدی آذریزدی رونمایی می‌شود.

به گزارش ایسنا، نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد با همکاری مؤسسه ادبی و انتشاراتی «یادداشت نو» به مناسبت یکم شهریور، روز یزد به مدت سه روز نشست و گفت‌وگو درباره کتاب، یزد، فرهنگ در کتابخانه مرکزی یزد برگزار می‌کند.  

این نشست‌ها و گفت‌وگوها به این ترتیب برگزار می‌شود:

روز ۳۱ مرداد ماه: نشست‌ «نسخه‌های خطی یزد» با سخنرانی محمدحسین حکیم ـ نسخه‌شناس و فهرست‌نگار ـ، نشست نویسندگان یزدی دربارۀ «تاریخ و فرهنگ شهر میراث جهانی یزد» و معرفی کتاب «فرهنگ خوراک یزد» و گفت‌وگو با الهه میرافضلی ـ نویسنده و پژوهشگر تاریخ آشپزی در یزد.  

روز یکم شهریور ۱۴۰۲: نشست «دلالت‌های نجومی در کتیبه‌های دوره اسلام» با سخنرانی دکتر پیام شمس‌الدینی و رونمایی از «استان یزد در سرزمین ما ایران»، تازه‌ترین کتاب منتشرشده از زنده‌یاد مهدی آذریزدی (به کوشش: حسین مسرّت) و آشنایی با صور فلکی و رصد ستارگان با همراهی سراستاد.

دوم شهریور ۱۴۰۲: نشست‌ «تأثیر طالع بر حیات شهر یزد» با سخنرانی سامان قاسمی (عضو هیأت علمی دانشگاه میبد) و اجرای «طرحی از سنبله بر چوب» با حضور  نجما فتاحی (پیکرتراش).  

ساعت برگزاری تمامی این نشست‌ها ساعت ۱۹ بعد از ظهر است و کتابخانه مرکزی یزد در بلوار بسیج واقع شده است.  همچنین در این مدت نمایشگاه‌ اسناد تاریخی و عکس در گالری کتابخانۀ مرکزی یزد برپاست.  

انتهای پیام 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *