جولای 21, 2024


ایسنا/هرمزگان دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی کیش از رشد ۶ درصدی ورود گردشگران به جزیره خبر داد.

مرتضی رمضانی گالشی صبح امروز (۴ فروردین ماه) در خصوص آمار ورودی مسافران از ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ تا ۲ فروردین ۱۴۰۲، به جزیره کیش، گفت: از مجموع ۸۲ هزار و ۵۱۹ گردشگر ورودی، تعداد ۵۱ هزار و ۷۰ گردشگر از طریق مسیر هوایی با ۳۶۱ پرواز و مابقی از مسیر دریایی به کیش سفر کردند.

رمضانی با بیان این که از ۳۱ هزار و ۴۴۹ مسافر مسیر دریایی تعداد ۱۱ هزار و ۷۹۸ نفر طی این مدت در کمپ های چادری ستاد نوروزی کیش اسکان یافتند، اظهار کرد: تعداد گردشگران اسکان یافته در کمپ های چادری از ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ تا ۲ فروردین ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه در نوروز سال گذشته نزدیک به ۴۸ درصد رشد داشته است.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی ۱۴۰۲ کیش عنوان کرد: کمپ خانوادگی دارای ظرفیت برپایی ۳۲۰۰ چادر، کمپ مجردی واقع در زمین شماره دو فوتبال با ظرفیت ۳۰۰ چادر و کمپ اسکان جانبازان در قالب ۴۱ اتاق و امکان برپایی ۲۲۰ چادر در مدارس ابن سینا، کوثر و مولوی، آماده پذیرش مسافران هستند و در راستای رفاه گردشگران بوفه خرید و تعبیه محلی برای شارژ تلفن همراه پیش بینی شده است.

رمضانی خاطرنشان کرد: گردشگرانی که قصد اقامت در کمپ های اسکان نوروزی را دارند باید از چادرهای شخصی خود در محل های مشخص شده استفاده کنند.

وی اشغال هتل های جزیره کیش را در این مدت میانگین ۹۰ درصد دانست و عنوان کرد: جزیره کیش دارای ۵۲ هتل فعال با ۶۰۰۰ اتاق و ۲۰ هزار و ۷۰ تخت است.

رمضانی تاکید کرد: تجهیز کمپ اسکان نوروزی به امکانات رفاهی مورد نیاز و با قیمت مناسب، افزایش ۲۵ دستگاه مینی بوس به ناوگان حمل و نقل، ساماندهی موتورهای شارژی، نظارت و کنترل قیمت کالا، چاپ کتابچه راهنمای گردشگر و اطلاع رسانی قوانین، راه اندازی بازار میوه و تره بار، تامین سوخت و مایحتاج عمومی، تامین آب مورد نیاز، اصلاح و افزایش ظرفیت فاضلاب، ایجاد ایستگاه های راهنمای گردشگری و هلال احمر و افزایش لندینگ کرافت ها را از جمله اقدامات ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی ۱۴۰۲ به منظور جلب رضایت گردشگران است.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی کیش، اتخاذ سیاست کیش برای همه، برگزاری کنسرت ها، استقبال از گردشگران نوروزی و انجام تبلیغات گسترده جهت پذیرش مسافر را از جمله برنامه های این ستاد در راستای جذب گردشگر عنوان کرد و افزود: دریا، ساحل و نواحی طبیعی کیش، دوچرخه سواری و تفریحات دریایی مقصد اصلی گردشگران تا کنون بوده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *