نوامبر 29, 2023


رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه تربیت مدرس از راه اندازی دوره دکتری علوم کامپیوتر در این دانشگاه خبر داد و خاطر نشان کرد: تمام رشته های دایر در دانشکده طی ۵ سال اخیر بازنگری شده و در اختیار آموزش دانشگاه قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، دکتر علی ایرانمنش ضمن بیان این مطلب به اقدامات انجام شده در دانشکده علوم ریاضی دانشگاه تربیت مدرس طی حدود دو سال اخیر اشاره کرد و افزود: از جمله اقداماتی که در این دوره به انجام رسید تکمیل  فضاهای آزمایشگاهی و سیستم های محاسباتی دانشکده بود که بسیار حائز اهمیت است. با توجه به اینکه آزمایشگاه های دانشکده، آزمایشگاه های محاسباتی هستند و نیاز به سیستم های پردازنده با قدرت بالا دارند تعدادی از سیستم های پیشرفته با حمایت های رییس محترم دانشگاه و معاونت پژوهشی خریداری و در اختیار گروه های آموزشی دانشکده قرار گرفت.

وی افزود: از دیگر اقدامات صورت گرفته ، بازگرداندن سه سرور مربوط به دانشکده بود که با همکاری مرکز فناوری اطلاعات توانستیم این سه سرور را که متعلق به دانشکده بود و متاسفانه در اختیار واحدهای دیگر دانشگاه قرار گرفته بود به دانشکده بازگردانیم و گروه های ریاضی کاربردی، آمار و علوم کامپیوتر از آنها استفاده کنند. همچنین یکی دیگر از اقدامات جدید در این دوره دوساله، اقدامات اولیه برای راه اندازی ” مرکز پژوهشی ریاضی  ابوریحان” است که مراحل تصویب را در شورای پژوهشی دانشگاه، هیات رییسه دانشگاه و کمسیون دایمی دانشگاه  گذرانده است و قرار است در اولین جلسه هیات امنای دانشگاه به تصویب نهایی برسد.

دکتر ایرانمنش جذب دانشجو در رشته علوم داده ( از گرایش های وابسته به ریاضی کاربردی ) و داده کاوی علوم کامپیوتر ، تقویت امکانات سخت افزاری و نرم افزاری حوزه آموزشی و زیرساخت ها برای تدریس به صورت مجازی، تجهیز کلاس ها با تکنولوژی روز و کسب دستاوردهای علمی اعضای هیات علمی دانشکده را از دیگر موفقیت ها و اقدامات صورت گرفته در این دانشکده برشمرد.

رئیس دانشکده علوم ریاضی با اشاره به فعالیت های فرهنگی دانشکده اظهار داشت: با حمایت های رییس دانشگاه اختصاص بودجه فرهنگی به دانشکده ها و تشکیل کارگروه فرهنگی و اجتماعی از مهر ماه پارسال شکل گرفت و در این راستا برنامه های متنوع فرهنگی را در طول سال اجرا کردیم که بسیار مورد توجه دانشجویان قرار گرفت.

وی تجمیع فضاهای دانشکده علوم ریاضی در ساختمان خوارزمی را از جمله برنامه های آتی دانشکده عنوان کرد و گفت: خدمت رسانی در حوزه های مختلف از جمله  هوش مصنوعی،‌ یادگیری ماشین و آموزش الکترونیکی از اهدافی است که در دانشکده دنبال می کن