آوریل 12, 2024


ایسنا/گلستان مدیر بیمارستان شهدای ۱۲دی گنبدکاووس با اشاره به راه‌اندازی بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان در این بیمارستان گفت: این بیمارستان با ۷۰۰ ولادت در ماه بیشترین آمار تولد نوزادان استان را به خودش اختصاص داده است.

شهریار قلی زاده عصر دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ در گفت‌و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه تا قبل از راه اندازی بخش «NICU» نوزادان نارس به بیمارستان‌های دیگری انتقال داده می‌شدند که خطرات زیادی سلامت نوزادان را تهدید می کرد، اظهار کرد: انتقال نوزادان بیمار و بستری آنها به بیمارستان های دیگر حداقل یک ساعت زمان نیاز داشت، اما با احداث این بخش در بیمارستان نوزادان بیمار بلافاصله از خدمات درمانی بهره مند می‌شوند. 

قلی زاده با بیان اینکه در حال حاضر این بخش ۱۴ تخت ویژه نوزادان دارد، گفت: هم‌اکنون پزشک فوق تخصص اطفال به شکل مقیم و ۲۴ ساعته در بیمارستان شهدای ۱۲ دی حضور دارد و در فاصله‌ کمتر از ۱۰ دقیقه پس از تولد نوزادانی که نارس هستند امکانات به روز پزشکی را ارائه می‌دهند.

مدیر بیمارستان شهدای ۱۲ دی گنبدکاووس با اشاره به اینکه  سرعت بهبودی در نوزادان بیماری که بلافاصله و بدون معطلی در بخش مراقبت ویژه بستری شوند، بیشتر است، افزود: تا پیش از راه اندازی بخش مراقبت ویژه نوزادان، مادر در یک بیمارستان و فرزند در بیمارستان دیگری بستری می شد که این موضوع مشکلات متعددی را به همراه داشت.

وی با بیان اینکه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی گلستان، شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس و مسئولان بخش تاسیساتی بیمارستان شهدای ۱۲ دی گنبدکاووس بخش «NICU» نوزادان نارس شروع به کار کرد، گفت: بیمارستان شهدای ۱۲ دی در شهرستان گنبدکاووس محوری‌ترین مرکز زنان و زایمان است و با ۷۰۰ ولادت در ماه بیشترین آمار ولادت نوزادان استان را به خودش اختصاص داده است که تا همین یک سال پیش بدون بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان بود.

به گزارش ایسنا، کاهش مرگ و میر نوزادان یکی از اهداف مهم بهداشت و درمان کشور است که با راه اندازی بخش مراقبت های ویژه نوزادان «NICU» در بیمارستان شهدای ۱۲ در شهرستان گنبدکاووس  یک گام به این هدف مهم نزدیک‌تر شدیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *