ژوئن 2, 2023


همزمان با هفته سلامت، همایش دوچرخه سواری کودکان و نوجوانان مبتلا به اوتیسم و توان خواه با عنوان “دور سلامتی بچرخیم”، در بوستان جنگلی سرخه‌حصار برگزار شد.

به گزارش ایسنا، محمدهادی علی‌احمدی، شهردار منطقه ۱۳ با بیان اینکه در ششمین روز از هفته سلامت بوستان جنگلی سرخه‌حصار میزبان کودکان و نوجوانان توانخواه و اوتیسم بود، افزود: در این همایش افراد توانخواه ضمن دوچرخه سواری در محدوده این بوستان، در برنامه های متعدد شاد و فرهنگی اداره سلامت منطقه در ورودی پیست دوچرخه سواری بوستان جنگلی سرخه‌حصار شرکت کردند.

وی با اشاره به ضرورت دستیابی به عدالت اجتماعی از طریق ایجاد توازن در بهره‌مندی از فضاهای شهری برای همه شهروندان از جمله معلولان و توان یابان در راستای تحقق شعار “سلامت برای همه” تصریح کرد : اتخاذ تمهیداتی از قبیل برگزاری همایش و دوره های آموزشی زمینه را برای حضور افراد دارای معلولیت در اجتماع، افزایش اعتماد به نفس و بهبود روحیه و نشاط این عزیزان به عنوان بخش مهمی از جامعه فراهم می کند و بسیار خرسندیم که در هفته سلامت میزبان این عزیزان بودیم.

محمدهادی علی‌احمدی خاطرنشان کرد: همچنین میز خدمت نیز با حضور پزشک عمومی و دندانپزشک برپا و خدمات سلامت محور به شرکت کنندگان از قبیل تست قند خون و فشار خون ارائه و با توزیع دمنوش‌های سالم از شرکت کنندگان پذیرایی شد.

در این برنامه خادمان حرم مطهر حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) به همراه پرچم متبرک حرم رضوی در جمع کودکان و نوجوانان توانخواه حضور  یافتند و مورد استقبال گرم و پرشور آنان و خانواده ها قرار گرفتند.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳،در این همایش که با محوریت اداره سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۳ و با حضور ابوذر حسینی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه برگزار شد، دکتر صاحب مدیر کل سلامت شهرداری تهران در خصوص برنامه‌های هفته سلامت ۱۴۰۲ و خدمات سلامت محور شهرداری تهران سخنرانی کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *