می 20, 2024


دفترچه راهنمای انتخاب رشته سی‌وهفتمین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی منتشر شد.

به گزارش ایسنا، دفترچه راهنمای انتخاب رشته سی‌وهفتمین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی از طریق مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار داوطلبان قرار گرفت. 

بنابر اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی کارنامه علمی سی‌وهفتمین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی در روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد ماه منتشر می‌شود. همزمان با انشتر کارنامه علمی داوطلبان آزمون دستیاری، فرایند انتخاب رﺷته‌  آغاز می‌شود و  ظهر روز دوشنبه ۶ شهریورماه به پایان می‌رسد. 

آزمون دستیاری دندانپزشکی در روز پنج‌شنبه ۲۹ تیر ماه در ۱۷ حوزه امتحانی برگزار شد. یک‌هزار و ۵۲۶ نفر متقاضی شرکت در این آزمون بودند. داوطلبان در رشته‌های «پروتزهای دندانی»، «آسیب‌شناسی دهان و فک و صورت»، «ارتودانتیکس»، «اندودانتیکس»، «پریودانتیکس»، «بیماری‌های دهان و فک و صورت»، «جراحی دهان و فک و صورت»، «دندانپزشکی ترمیمی»، «دندانپزشکی کودکان»، «رادیولوژی دهان و فک و صورت»، «دندانپزشکی جامعه‌نگر» و «مواد دندانی» به رقابت پرداختند.

بر اساس مصوبه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی، کسانی که ۵۰ درصد نمره کل خام را کسب کرده‌اند و دارای سایر شرایط مندرج در دفترچه راهنما هستند، مجاز به انتخاب رشته محل هستند. گزینش دانشجو در هر یک از رشته‌های آزمون دستیاری دندانپزشکی، بر اساس نمره کل تراز به درصد (ویژه همان رشته تخصصی) مندرج در کارنامه، سهمیه و اولویت انتخاب رشته‌محل که توسط خود داوطلب تعیین شده، انجام می‌شود.

داوطلبانی که با در نظر گرفتن احراز حداقل ۵۰ درصد نمره کل آزمون مجاز به انتخاب رشـته شده‌اند، می‌توانند حداکـثر ۵۰ رشته محل مورد علاقه خـود را به ترتیب اولویـتِ مورد علاقه، در فرم انتخاب رشته محلی که در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار آنان قرار می گیرد، انتخاب کنند.

متقاضیان سهمیه بومی، می‌توانند در همان ۵۰ انتخابی خود، رشته محل های بومی را نیز انتخاب کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *