ژوئن 6, 2023


ایسنا/اصفهان رئیس اداره هواشناسی کاشان گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر جوی نسبتاً ناپایدار همراه با باد و کاهش دما طی روزهای آینده در مناطق مختلف دشت کاشان است.

عباس ارغوانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: گذر موج جنوبی در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه پدیده غالب جوی به‌صورت نیمه‌ابری همراه با وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود که در مناطق کوهستانی بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

وی افزود: بیشینه دما در روز سه‌شنبه ۳۴ درجه سانتیگراد بوده و با روند کاهش تا روز شنبه آینده به ۲۵ درجه بالای صفر خواهد رسید و دمای کمینه نیز در این مدت از ۲۱ درجه بالای صفر به ۱۲ درجه می‌رسد.

رئیس اداره هواشناسی کاشان، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود پدیده غالب از روز پنجشنبه تا روز جمعه به‌صورت ابری، بارش رگباری، باد نسبتاً شدید تا شدید بوده و در روزهای شنبه و یکشنبه آینده صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد خواهد بود.

ارغوانی گفت: گلستان‌داران گل محمدی در صورت وقوع بارندگی پس از پایش گلستان‌ها با مشاهده آفت شته نسبت به مبارزه شیمیایی با سم علیه آفت اقدام کنند.

رئیس اداره هواشناسی کاشان افزود: کشاورزان از هر گونه سم‌پاشی یا محلول پاشی مزارع و باغ‌ها در زمان وقوع بارش، وزش باد و در شرایط با رطوبت بالا خودداری کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی صورت گرفته در صورت بارش باران مؤثر، جهت جلوگیری از خوابیدگی ساقه از آبیاری مزرعه خودداری کرده و غله‌کاران نیز پس از مشاهده بیماری زنگ زرد نسبت به مبارزه شیمیایی(سم اشی) علیه آن بیماری اقدام کنند.

ارغوانی اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی باد شدید، گلخانه‌داران پس از بازبینی برای اطمینان از وضعیت مطلوب پوشش گلخانه و استحکام سازه اقدام لازم را انجام دهند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *