آوریل 13, 2024


دریاچه ها، مکان‌های دنجی برای تفریح و قایق سواری هستند. سکوتی که آن‌ها را در میانه جنگل فراگرفته و تنها صدای پرندگان را می‌شنوید. چنین طبیعتی می‌خواهید؟ به دریاچه شورمست سوادکوه بروید. زیبایی‌های چشم نواز طبیعت کشورمان ایران در گوشه و کنار این سرزمین هر کدام به رنگی درآمده تا با جلوه هایش، روحتان را نوازش دهد و گاه با پدیده‌ای حیرت انگیز شما را غافلگیر کند.

به گزارش برنا، در مسیر جاده فیروز کوه که قرار می‌گیرید، زیبایی‌های چشم نواز طول مسیر نیز دیدنی است. زیبایی‌هایی که خستگی جاده و رانندگی را از تن شما خارج می‌کند. یکی از زیبایی‌ها و مناظر فوق العاده مشهور در این جاده، پل ورسک است؛ و از فیروزکوه به سمت سواد کوه که پیش بروید شاهد آن خواهید بود.

بعد از آن که به جاده منتهی به دریاچه وارد شدید و به نزدیکی‌های دریاچه شورمست که رسیدید، از جاده‌ای پر پیچ و خم عبور می‌کنید که در هر پیچ آن مناظر زیباتر از دیگری را خواهید دید که می‌توانید برای لذت بردین از این چشم انداز ها، توقفی کوتاه داشته باشید. از سواده کوه بدون توقف نیم ساعته به مقصد می‌رسید، در واقع نشانه نزدیک شده به دریاچه شورمست سوادکوه این است که وارد جاده خاکی می‌شوید.

جاذبه‌های دریاچه شورمست برای بهترین تعطیلات

وجود منطقه‌ای وسیع پوشیده از آب درون جنگل درختان راش شروع شکل گیری منطقه‌ای گردشگری است. گردشگرانی که به این منطقه می‌آیند، روستای سنگده را در نزدیکی در یاچه خواهند یافت. از جاذبه‌های اطراف دریاچه شورمست می‌توانیم مکان‌های زیر را نام ببریم.

جنگل ارفع ده
غار اسپهبد خورشید
قلعه کنگلو
جنگل درختان راش
پل و تنگه ورسک نرسیده به جاده دریاچه شورمست
قایق سواری در دریاچه
ماهیگیری درون دریاچه شورمست فیروزکوه
پیاده روی در طبیعت اطراف دریاچه و درون جنگل
اسب سواری با کرایه اسب از مردم محلی
تاپ بازی برای افراد اهل دل
دوچرخه سواری در مسیر‌های اطراف دریاچه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *