جولای 22, 2024

خواص روغن کرچک برای پوست صورت

خواص روغن کرچک برای پوست

روغن کرچک یکی از روغن های طبیعی و  بسیار موثر است که با نام روغن کاستور نیز شناخته می شود. روغن کرچک طی فرآیند روغن گیری از یک میوه استوایی بدست می آید که سابقه استفاده از آن به دوران مصر باستان باز خواهد گشت. از گذشته های دور از روغن کرچک برای درمان و بهبود بسیاری از بیماری ها استفاده می شده است. اما خوشبختانه امروزه به رغم تحقیقات و مطالعاتی که صورت گرفته تاثیرات شگفت انگیز روغن کرچک به اثبات رسیده و مورد توجه بسیاری از افراد در سراسر دنیا قرار گرفته است.

روغن کرچک یکی از معجزات طبیعت است که علاوه بر تاثیرات مثبتی که بر روی بیماری های داخلی داشته تاثیرات چشمگیری در سلامت پوست و بهبود وضعیت آن نیز خواهد داشت. امروز در این مطلب از آلامتو با ما همراه باشید زیرا به بررسی خواص روغن کرچک برای پوست صورت، دور چشم و دست خشک و چرب پرداخته و جدیدترین اطلاعات را برای شما عزیزان تهیه و تنظیم نموده ایم. امید است مورد توجه قرار گرفته و مفید و موثر واقع گردد.

همچنین بخوانید: خواص روغن کنجد برای لاغری، پوست و مو

خواص روغن کرچک برای پوست صورت

چگونه می توان تمام خواص روغن کرچک برای پوست صورت را در یک پاراگراف گنجاند؟ ولیکن بهتر است به گزیده ای از آن اشاره نموده و استفاده از این روغن معجزه آسا را به شما عزیزان توصیه نماییم. روغن کرچک به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد به مقابله با رادیکال های آزاد بدن پرداخته و از ایجاد چین و چروک بر روی سطح پوست پیشگیری می نماید. رادیکال های آزاد نقش بسزایی در تثبیت چین و چروک های پوست دارند و روغن کرچک با مقابله با آنها از پیری زودرس جلوگیری می نماید. همچنین روغن کرچک دارای خاصیت ضد باکتریایی است که در از بین بردن آکنه، جوش های فعال، لک های پوستی و جوش های سرسیاه بسیار موثر بوده و به پاکسازی، آبرسانی و بهبود وضعیت خشکی پوست صورت خواهد پرداخت.

خواص روغن کرچک برای پوست دور چشم

روغن کرچک به عنوان یک کلاژن ساز و تنظیم کننده سطح آلبومین برای پوست دور چشم بسیار مفید بوده و استعمال موضعی روغن کرچک در اطراف چشم، سلول های این ناحیه را آبرسانی و فضای بین آنها را پر می نماید؛ به این ترتیب چروک های اطراف چشم را از بین برده و همچنین به رفع سیاهی زیر چشم می پردازد.

همچنین بخوانید: خواص روغن شترمرغ برای پوست و مو، لک صورت

خواص روغن کرچک برای پوست دور چشم

خواص روغن کرچک برای پوست چرب

خواص روغن کرچک برای پوست چرب از بین بردن آکنه و جوش های فعال است چرا که پوست چرب بیشتر مستعد بروز جوش و آکنه خواهد بود. روغن کرچک، چربی پوست را که در نتیجه تجمع ناخالصی ها در منافذ پوست بوجود می آید را از بین برده و موجب خشکی و پاکسازی پوست صورت می گرددو به این ترتیب با استفاده از روغن کرچک چربی پوست خود را کنترل نموده و از شر جوش و آکنه رهایی خواهید یافت.

خواص روغن کرچک برای پوست خشک

از مهم ترین خواص روغن کرچک برای پوست خشک جلوگیری از پیری زودرس است زیرا پوست خشک مستعد بروز زودرس چین و چروک بوده و استعمال موضعی از روغن کرچک موجب متعادل سازی چربی پوست می گردد و در نتیجه از پیری زودرس جلوگیری نموده و پین چروک های پوست را کاهش خواهد داد. استفاده از روغن کرچک در افرادی که پوستی صاف و فاقد چین و چروک دارند نیز برای پیشگیری از ایجاد چین و چروک توصیه می گردد.

روغن کرچک برای لک و چروک صورت

روغن کرچک یکی از روغن های طبیعی موثر برای بهبود لک و چروک صورت است که همانطور که در بالا ذکر شد با دارا بودن خاصیت ضد باکتریایی، پوست را پاکسازی نموده و لک های صورت را کمرنگ و در نهایت از بین می برد. همچنین روغن کرچک با آبرسانی و متعادل سازی چربی پوست صورت از خشکی آن جلوگیری نموده و در کاهش چروک صورت موثر واقع شده و از بروز چین و چروک های جدید در صورت جلوگیری می نماید.

همچنین بخوانید: خواص روغن نارگیل برای چروک، جوانسازی، جوش و سفیدی پوست صورت

خواص روغن کرچک برای پوست صورت، دور چشم و دست خشک و چرب چیست؟

خواص روغن کرچک برای خال صورت

روغن کرچک با خواص ضد قارچ، ضد ویروسی و ضد میکروبی که دارد برای ازبین بردن خال صورت نیز موثر بوده و به تمیز و درخشنده شدن پوست کمک شایانی خواهد نمود. روغن کرچک قادر است به لایه های زیرین پوست نفوذ نموده و به ترمیم پوست بپردازد. روغن کرچک یک عصاره طبیعی اعجاب انگیز است که برای هر نوع از مشکلات پوستی مفید بوده و در بهبود و درمان خال های کمرنگ و پررنگ، لک، آکنه، جوش و جای جوش بسیار موثر خواهد بود.

روغن کرچک برای چاقی صورت

یکی از مهمترین تاثیرات روغن کوچک پر شدن و چاقی صورت است که به جوان و شاداب نشان دادن پوست کمک شایانی خواهد نمود. ماساژ پوست نواحی گونه و اطراف لب ها با روغن کرچک موجب می گردد؛ روغن به سطوح زیرین پوست نفوذ نموده و به ترمیم ان بپردازد. به این ترتیب صورت پر و چاق تر نشان داده شده و پوست صورت کشیده خواهد شد.

خواص روغن کرچک برای پوست دست

روغن کرچک برای پوست دست نیز دارای خواص بی شماری خواهد بود. از آنجا که سلامت و زیبایی دست ها نیز از موارد مورد توجه بسیاری از افراد است؛ استفاده موضعی از روغن کرچک برای دست ها را نیز فراموش نکرده و با لستفاده مداوم از آن سلول های مرده پوست دست را از بین برده و خال ها و لک های روی دست را محو نمایید. همانطور که در بالا گفته شد؛ روغن کرچک ضد ویروسی و ضد قارچی بوده و دست را از مشکلات ویروسی ایمن نگه می دارد.

همچنین بخوانید: خواص روغن هسته انگور برای لک صورت و سیاهی دور چشم

خواص روغن کرچک برای پوست دست

خواص روغن کرچک برای پوست سر

خواص روغن کرچک برای سر تنها به رشد موثر و درخشندگی تار موها خلاصه نمی شود؛ بلکه خاصیت ضد ویروسی و باکتریایی روغن کرچک آن را به عصاره ای ضدمیکروبی برای پوست سر تبدیل نموده که پوست سر را عاری از هر گونه آلودگی نموده و در درمان پوسته و شوره سر بسیار موثر خواهد بود. همچنین روغن کرچک چربی پوست سر را نیز کنترل نموده و از التهابات کف سر و بروز جوش های فعال جلوگیری می نماید.

خواص روغن کرچک برای پوست صورت، دور چشم و دست خشک و چرب چیست؟

آیا روغن کرچک پوست را تیره میکند؟

برخی از افراد رنگ تیره روغن کرچک را اساس تیره نمودن پوست می دانند و معتقدند که در ماساژ پوست با روغن کرچک پوست به تدریج تیره خواهد شد؛ ولیکن چنین باوری اشتباه بوده و تیرگی رنگ روغن کرچک موجب تیره شدن پوست نشده بلکه به رفع تیرگی نواحی سیاه شده پوست خواهد پرداخت.

آیا روغن کرچک پوست را سفت میکند؟

سفتی پوست با روغن کرچک نیز میسر است چرا که روغن کرچک از راه منافذ پوست به لایه های زیرین پوست نفوذ نموده و فاصله های بین سلولی را پر می نماید. به این ترتیب پوست کشیده و سفت خواهد شد. در ضمن روغن کرچک توانایی تقویت ماهیچه و ترمیم سلول های پوست را دارا می باشد که این مورد نیز به نوبه خود در سفت شدن پوست صورت موثر خواهد بود.

طریقه مصرف روغن کرچک برای پوست صورت

بهتر است روغن کرچک را با روغن های حامل از جمله روغن زیتون، بادام و نارگیل ترکیب نموده و غلظت آن را کاهش دهید؛ سپس روغن حاصل از ترکیب روغن کرچک با یکی از روغن های ذکر شده را در ظرفی ریخته و آماده نمایید. دستان و صورت خود را تمیز شسته و خشک نمایید. نوک انگشتان خود را آغشته به روغن نموده و پوست صورت را در جهت ماهیچه های صورت و رو به بالا ماساژ دهید.

همچنین بخوانید: خواص روغن بنفشه برای جوش صورت، لک و چین و چروک پوست صورت

خواص روغن کرچک برای پوست صورت، دور چشم و دست خشک و چرب چیست؟

روغن کرچک چقدر باید روی پوست بماند

روغن کرچک را شب قبل از خواب به پوست خود مالیده و پس از چند دقیقه ماساژ دادن اجازه دهید روی پوست مانده و تا صبح به بازسازی سلول ها و رفع چین و چروک و از بیت بردن لک ها و آکنه بپردازد. چنانچه روغنی بودن پوست شما را آزرده می کند پس از چند دقیقه صورت را شسته و خشک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *