ژوئن 25, 2024


در هفته جاری خبرهای مهمی از جمله کاهش قیمت میوه، آخرین آمار خسارت سیل به بخش کشاورزی و ۲۰۰هزار تن روغن در انتظار تخصیص ارز در بخش کشاورزی منتشر شد.

به گزارش ایسنا، هفته جاری در بخش کشاورزی با خبر کاهش قیمت جوجه یکروزه آغاز شد؛ مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی کشور اظهار کرد که قیمت جوجه یکروزه نسبت به هفته های قبل کاهش یافته است و با افزایش تولید قیمت مرغ به نرخ مصوب نزدیک می شود.

خبر منتشر شده دیگر کاهش قیمت میوه بود؛ رییس اتحادیه بارفروشان کشور از افت ۱۰تا ۲۰ درصدی قیمت انواع میوه و صیفی خبر داد و گفت که این کاهش قیمت شامل موز و انبه که وارداتی هستند هم می شود.

اما یکی دیگر از خبرهای مهم در این هفته “بیش۲۰۰ هزار تن روغن در انتظار ترخیص بود” که دبیر  انجمن صنفی صنایع روغن نباتی در این باره تصریح کرده بود که منتظریم بانک مرکزی ارز مورد نیاز برای ترخیص این میزان روغن را تخصیص دهد.

آخرین آمار سیل اخیر به بخش کشاورزی نیز از دیگر خبرهای منتشر شده در هفته جاری بود؛ مدیرکل مدیریت بحران و کاهش مخاطرات طبیعی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که از فروردین تا کنون ۲۰ استان درگیر سیل شده اند و ۱۰ هزار و۱۷۰ میلیارد تومان هم به بخش کشاورزی خسارت وارد شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *