جولای 22, 2024
خرید کود انسانی
خرید کود انسانی فراوری شده ، کود آلی بیوسالید با قیمتی کمتر از کود دامی و فوایدی بیشتر!

استفاده از کود مناسب می‌تواند به گیاهان کمک کند تا بهتر رشد کنند، مقاومت بالاتری داشته باشند و محصولات بهتری تولید کنند. همچنین، استفاده از کود مناسب می‌تواند به حفظ تعادل خاک و جلوگیری از آلودگی زیست محیطی کمک کند.

فروش کود انسانی یا همان کود آلی بیوسالید که فوایدی بیشتر از کود حیوانی و قیمتی کمتر از آن دارد، باعث شده در سال های اخیر کشاورزان کود انسانی را جایگزین کودهای حیوانی کنند.

برای خرید کود انسانی فراوری شده از کارخانه کود آلی بیوسالید میتوانید با شماره تلفن 09130128624 تماس بگیرید.

کود انسانی، هرچند در برخی مناطق و کشورها به عنوان یک منبع کودی پایدار و اقتصادی در نظر گرفته می‌شود، ولی در ایران، به دلایل مختلف از جمله ملاحظات بهداشتی و فرهنگی، اغلب مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و باید به خطرات و ریسک‌های مرتبط با استفاده از آن توجه ویژه‌ای داشت. با وجود این، اگر در شرایط کنترل‌شده و با رعایت اصول بهداشتی پیش برود، می‌تواند دارای مزایایی باشد. در ادامه به برخی از مزایای احتمالی کود انسانی پرداخته‌ایم:

  1. امکان بازیافت مواد مغذی: کود انسانی می‌تواند منبع غنی از مواد مغذی مانند ازت، فسفر و پتاسیم باشد که برای رشد گیاهان ضروری هستند. این عناصر در تولید محصولات کشاورزی نقش مهمی دارند.
  2. افزایش باروری خاک: همچون سایر کودهای آلی، کود انسانی می‌تواند به افزایش محتوای آلی خاک کمک کرده و ساختار، هوادهی و توانایی نگه‌داری آب خاک را بهبود بخشد.
  3. مدیریت زباله: استفاده از کود انسانی می‌تواند به عنوان راهکاری برای مدیریت پسماند انسانی شهری در نظر گرفته شود، به این معنی که فضولات انسانی به جای این که به عنوان زباله دفع شوند، به ماده مفیدی تبدیل می‌گردند.
  4. صرفه‌جویی در منابع: استفاده از کود انسانی می‌تواند منجر به صرفه‌جویی در منابع شود، زیرا نیاز به تولید و حمل و نقل کودهای شیمیایی را کاهش می‌دهد.

استفاده از کود انسانی به دلیل نگرانی‌های بهداشتی و انتقال بیماری‌ها نیاز به دقت فراوان و رعایت اصول بهداشتی در فرآیند تهیه و استفاده از آن دارد. در بسیاری از جوامع استفاده از این کود به دلیل مسائل بهداشتی و ریسک‌های مربوط به سلامت عمومی محدود یا ممنوع است. در صورت استفاده، باید فرآیندهای تصفیه مناسب و تضمین‌کننده‌ی ایمنی بهداشتی اعمال شود تا از خطرات و مخاطرات احتمالی جلوگیری به عمل آید.

کود انسانی فرآوری شده حاوی مواد غذایی اصلی از جمله نیتروژن، فسفر و پتاسیم است. بدون این مواد غذایی اصلی، گیاهان نمی توانند به درستی رشد کنند و ممکن است دچار بیماری یا ضعف شوند.از جمله مزایای استفاده از کود انسانی این است که این نوع کود دارای خصوصیات زیستی می باشد، به علاوه اینکه قابلیت جذب توسط گیاهان را دارد و قیمت کود انسانی از سایر کودهای شیمیایی و حیوانی ارزان تر است.

خرید کود انسانی
خرید کود انسانی فراوری شده ، کود آلی بیوسالید با قیمتی کمتر از کود دامی و فوایدی بیشتر!

کود آلی بیوسالید

بیش از 20 سال تحقیقات طی مراحل آزمایشگاهی، گلخانه ای و مزرعه ای در گروه خاکشناسی دانشگاه صنعتی اصفهان تایید کننده تاثیر چشم گیر این کود در افزایش رشد گیاه  و بازده محصول و کاهش اثرات تنشهای محیطی از جمله خشکی و شوری بر رشد عملکرد گیاه است .

مزایای استفاده از این کود بیوسایلد چیست؟

این کود گیاه را نمی سوزاند:

برخلاف کود های دامی که در صورت مصرف به موقع و به میزان موجب گیاه سوزی و خشکی می شوند کود بیوسالید به خاطر ظرفیت بالا در نگهداری و ذخیره مواد غذایی مورد نیاز گیاه از تخلیه یکباره عناصر در خاک جلوگیری کرده و در نتیجه خشکی و برگ سوزی گیاه را به دنبال ندارد.

تامین نیاز ریز مغذی ها ( آهن،روی،مس،منگنز،و غیره) گیاه:

گیاه در طول دوره رشد به مقادیر مشخصی از عناصر ریز مغذی نیاز دارد. این کود تریکب آلی از این عناصر را طییک دوره طولانی و به مرور در اختیار گیاه قرار می دهد.

این ویژگی از تثبیت اهن و روی در خاک های قلیایی جلوگیری می کند.

همچنین با خرید کود انسانی، می توان مانع از هدر رفت مواد آلی شد و از این رو تاثیرات منفیی که بر محیط زیست دارد؛ کاهش می یابند.استفاده از کود انسانی همچنین می تواند در کاهش هزینه های کشاورزی بسیار مؤثر باشد، چرا که گیاهان با استفاده از این کود بهترین مواد غذایی را دریافت می کنند و ممکن است به علت داشتن مقدار کمتری نیاز به کود شیمیایی باشند.با این وجود، استفاده از کود انسانی نیز ممکن است مشکلاتی را برای محیط زیست ایجاد کند، بنابراین حوزه کود دهی انسانی باید با دقت و محافظت از محیط زیست انجام شود.به طور خلاصه، استفاده از کود انسانی به عنوان یکی از روش های کشاورزی مهم است که می تواند بهبود رشد گیاهان و کاهش هزینه های کشاورزی کمک کند، اما باید با دقت و با هدف حفاظت از محیط زیست صورت گیرد.

برای خرید کود انسانی فراوری شده از کارخانه کود آلی بیوسالید میتوانید با شماره تلفن 09130128624 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *