ژوئن 24, 2024


ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت: عملیات خرید تضمینی گندم استان با ثبت ۲۵۶۳ تن گندم تحویلی کشاورزان در خراسان رضوی آغاز شد.

وحیدرضا فریدونی با اعلام این خبر اظهار کرد: عملیات خرید تضمینی گندم در خراسان رضوی با تحویل ۲۵۶۳ تن گندم از کشاورزان شهرستان‌های گناباد، بجستان، سبزوار، خواف، داورزن، تایباد، سرخس و رشتخوار آغاز شده است.

وی افزود: طبق اعلام وزارت جهادکشاورزی قیمت خرید تضمینی گندم در سال جاری ۱۵۰ هزار ریال اعلام شده که این قیمت پایه بر مبنای ۱ درصد افت مفید و ۴ درصد افت غیر مفید محاسبه خواهد شد.

فریدونی اضافه کرد : حداکثر افت مفید مجاز در محصولات خریداری شده ۱۲ درصد، حداکثر افت غیر مفید مجاز ۵ درصد و حداکثر رطوبت برای محصولات خریداری شده ۱۰ درصد پیش‌بینی شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی بیان کرد: در سال جاری ۸ سیلوی دولتی،   ۱۵ سیلوی بخش خصوصی و  کارخانه آزادسازی به عنوان کمیسیون خرید و بیش از ۳۰ انبار تعاون روستایی به عنوان مباشر جهت امر خرید تضمینی تمهید شده است.

فریدونی گفت: بنا بر اعلام سازمان جهاد کشاورزی از مجموع ۱۲۷هزار و ۶۸۵ هکتار سطح زیر کشت در  خراسان رضوی بالغ بر ۳۳۰ هزار تن گندم از گندمکاران استان خریداری شد.

وی اضافه کرد : تمام مراکز ذخیره سازی، امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی، باسکول‌ها و همچنین تجهیزات کنترل کیفیت در مراکز خرید طی ماه. های گذشته بازدید، به روزرسانی و آماده بهره برداری در فصل خرید است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی،  لازم به ذکر است درسال گذشته در خراسان رضوی بیش از ۳۵۵ هزار تن گندم از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شده است.

انتهای پیام    

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *