آوریل 25, 2024


ایسنا/خراسان رضوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خراسان رضوی از نظر تولیدات مواد غذایی در کشور جایگاه مطلوبی دارد و در رابطه با کنترل مواد غذایی نیز در این دانشگاه اقدامات خوبی صورت گرفته است.

بهرام عین‌اللهی در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد به دلیل حضور اساتید توانمند و برجسته در زمینه تولید دارو و تجهیزات پزشکی می‌تواند به توفیقات خوبی دست یابد، اظهار کرد: بنابر تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت توجه به تولیدات داخلی و برآورده شدن نیازهای کشور با بهره‌گیری از پتانسیل‌های قوی نیروی انسانی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشکده‌های اطراف آن می‌تواند به قطب شمال شرق کشور در حوزه تولیدات داخلی مطرح شوند.

وی افزود: خراسان رضوی از نظر تولیدات  مواد غذایی در کشور جایگاه مطلوبی دارد و در رابطه با کنترل مواد غذایی نیز در این دانشگاه اقدامات خوبی صورت گرفته است. در نظر داریم تا روند کسب مجوزهای لازم مربوط به مواد غذایی نیز تسریع شود تا زمینه رونق تولید هر چه بیشتر فراهم شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد به لحاظ وجود متخصصان و اساتید برجسته و دارا بودن پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان مطرح، می‌تواند به عنوان قطب شمال شرق کشور در حوزه تولیدات نیز مطرح شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، عین‌اللهی با بیان اینکه برای اعطاء مجوزهای لازم به شرکت‌های دانش‌بنیان باید زیرساخت‌های لازم برای تفویض اختیار به دانشگاه‌ها فراهم شود، تصریح کرد: در همین راستا پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد می‌تواند برای برآورده کردن نیازهای دارویی و تجهیزات مورد نیاز در شمال شرق کشور حضور پررنگی داشته باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *