ژوئن 17, 2024


ایسنا/سیستان و بلوچستان نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: خاصیت دانشگاه فرهنگیان تربیت انسان های شایسته از جهات فکری، فرهنگی، بینشی، مهارتی و دانشی است که بتوانند نسل جدید را به درستی تربیت کنند.

آیت الله مصطفی محامی در دیدار رئیس دانشگاه فرهنگیان استان عنوان کرد: اهمیت دانشگاه فرهنگیان در بیانات مقام معظم رهبری به خوبی تبیین شده است و این وظیفه شماست که سایرین را متوجه این اهمیت کرده و در این راستا فرهنگ سازی لازم را داشته باشید.

امام جمعه زاهدان افزود: خروجی دانشگاه فرهنگیان انسان هایی است که نقش مهم و حیاتی در رشد جامعه دارند و بر همین اساس نیز مقام معظم رهبری همواره تاکید دارند که نیروهای آموزش و پرورش باید از طریق دانشگاه فرهنگیان تامین شوند.

آیت الله محامی بیان داشت: هدف اصلی دانشگاه فرهنگیان تربیت یک انسان شایسته از جهات فکری، فرهنگی، بینشی، مهارتی و دانشی است که بتوانند نسل جدید را به درستی تربیت کند و این هدف در صورتی حاصل می شود که در دانشگاه فرهنگیان کار به خوبی صورت گیرد و در غیر این صورت خاصیتی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: مهم است که بتوانیم دانشگاه فرهنگیان را از حیص کارآمدی به آن جایگاه ویژه و شایسته خود برسانیم تا به نتایج خوبی برسیم.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: محدودیت ها و محرومیت ها در کل کشور و از جمله سیستان و بلوچستان  وجود دارد اما نکته اصلی این است که نباید نا امید شد بلکه باید برای جذب امکانات بیشتر و استفاده بهینه از امکانات موجود تلاش کرده و با کار جهادی بتوانید کمبود ها را جبران کنید.

آیت الله محامی اذعان داشت: در فرایند جذب بودجه و امکانات راه اول برقراری ارتباط موثر با وزارت و دریافت بودجه از مرکز کشور است و در کنار آن می توانید به دبنال دریافت بودجه های استانی بوده و با سایر دستگاه ها همکاری و تعامل داشته و از ظرفیت آن ها استفاده کنید.

همچنین در ابتدای این دیدار علیرضا کیخا رئیس دانشگاه فرهنگیان استان نیز با ارائه گزارشی از وضعیت این دانشگاه به بیان کمبود ها و مشکلات پیش روی دانشگاه فرهنگیان استان پرداخت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *